Три основні фактори пов'язані з чутливістю собак до спеки.

Останні роки постійно б'ють температурні рекорди. Але страждають не лише люди, а й їхні вірні чотирилапі друзі. У новому дослідженні науковці з'ясували, які породи собак найвразливіші до спеки та чому.

Про їхню роботу, опубліковану в Scientific Reports, пише Bloomberg.

Під час спеки у людей та собак є спільні фактори ризику, як-от ожиріння, загальний стан здоров'я органів дихання, навіть вплив пасивного куріння. Але діагностувати хвороби, пов'язані з перегріванням у собак, складно. Автори проаналізували дані понад 900 тисяч звернень до ветеринарів у Британії за 2016-й рік. Лабрадор-ретриверів - найпоширенішу породу серед даних - взяли за "стандарт".

Виявилося, що три основні характеристики були пов'язані із вразливістю до високих температур: вага, вік та анатомія черепа. Будь-яка собака вагою понад 50 кілограмів більш вразлива до тепла, незалежно від породи. Як і чотирилапі, старші за 12 років. Окрім цього, собаки з пласким обличчям і широкими черепами, як англійські бульдоги та кавалер-кінг-чарльз-спанієлі, вдвічі частіше страждають через хвороби, пов'язані зі спекою порівняно з біглями, бордер-колі та іншими породами з вираженими мордами. Чистопородні собаки загалом ризикують більше, аніж схрещені.

Найвразливіші до спеки собаки

#1 Чау-чау

Собака, пес, чау-чау
Unsplash

#2 Бульдог

Собака, пес, бульдог
Unsplash

#3 Французький бульдог

Собака, пес, французький бульдог
pixabay.com

#4 Доґо-де-бордо

Собака, пес
Unsplash

#5 Ґрейгаунд

Собака, пес
pixabay.com

#6  Кавалер-кінг-чарльз-спанієль

Собака, пес, спаніель
Unsplash

#7 Мопс

Собака, пес, мопс
Unsplash

#8 Англійський спрінгер-спанієль

Собака, пес
Unsplash

#9 Золотистий ретривер 

Золотистий ретривер, собака, пес
Unsplash

#10 Боксер

Боксер, собака, пес
Unsplash

Подекуди автори отримували неочікувані дані про окремі породи: так, золоті ретривери в 2,7 раза частіше, ніж лабрадори, страждали через наслідки спеки, попри те, що породи дуже подібні за розміром та темпераментом. Різниця може звестись до шерсті - у золотих ретриверів її більше. Ще дивнішим було те, що ґрейгаунди були у 4,3 раза сприйнятливіші до температури за лабрадорів.

Хоча у ґрейгаундів гарні, довгі носи, тонка шерсть і в них зазвичай немає зайвої ваги, у них висока частка м'язів, що, як показали попередні дослідження, пов'язано з більшим ризиком теплового удару після фізичних вправ. Також їх частіше вигулюють у найспекотніші дні, не вважаючи це ризикованим.

Відео Як допомогти домашнім і безпритульним собакам пережити спеку

В Україну вже прийшла спека, а це означає, що нам варто бути обачними: менше перебувати на сонці, пити більше води. Те ж стосується й хатніх улюбленців. Вони набагато більше ніж ми страждають від спеки. Тож як визначити у вашого улюбленця тепловий удар, що з ним робити та як взагалі українці допомагають чотирилапим  - розкажемо далі.  

Як допомогти домашнім і безпритульним собакам пережити спеку

Залиште свій коментар