Гарвардські дослідники виявили неочікуваний зв'язок між курінням марихуани та кількістю сперматозоїдів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Регулярність вживання канабісу також корелюється з рівнем тестостерону.

У чоловіків, які колись у своєму житті курили марихуану, концентрація сперматозоїдів виявилась вищою, ніж у тих, хто жодного разу не вживав "травичку".

Про це йдеться у довгостроковому дослідженні, проведеному Гарвардським університетом, передає Science Alert.

Дослідники проаналізували тисячі зразків сперми 662 чоловіків у період від 2000 до 2017 року. Учасники дослідження регулярно розповідали про вживання марихуани: чи курять вони зараз, скільки і чи робили це колись в минулому.

З усіх тих, хто брав участь, 55 відсотків чоловіків вживали марихуану – з них 44% робили це раніше, а 11% продовжували вживати канабіс і на момент дослідження.

Порівнюючи ці дані зі зразками сперми, дослідники виявили, що чоловіки, які курили марихуану, мали в середньому 62,7 млн сперматозоїдів на мілілітр. Ті, хто ніколи не курив марихуану, – лише 45,4 млн.

Як зазначається, не було різниці, чи курили чоловіки в минулому чи продовжували це і нині – відмінність була приблизно однакова.

Окрім того, рівень гормонів у цих чоловіків також був різним. Дослідники виявили, що серед курців марихуани частіше вживання корелюється з вищим рівнем тестостерону.

Більше того: серед тих, хто жодного разу не курив "травичку" було ймовірніше зустріти чоловіків з кількістю сперматозоїдів вдвічі меншою за "нормальний", визначений Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

Це не те, чого очікували автори. Відомо, що марихуана діє на ендоканабіноїдну систему, яка відіграє роль у фертильності, тому, на думку авторів, може бути певна користь для продукування  сперми, якщо вживати трохи конопель.

Проте це не єдине пояснення результатів дослідження – можуть бути і інші змінні, які не мають нічого спільного з канабісом.

За словами дослідника в царині гігієни довкілля та харчування Фейба Нассана, правдоподібна інтерпретація може полягати у тому, що чоловіки з вищим рівнем тестостерону більш схильні до ризикованої поведінки, включно з вживанням марихуани.

"Наші результати слід інтерпретувати з обережністю, і вони підкреслюють необхідність подальшого вивчення наслідків вживання марихуани для здоров'я", - додав дослідник.

Марихуана – один із найуживаніших наркотиків у всьому світі, але навіть на тлі масової легалізації учені все ще не впевнені у її довгострокових наслідках для здоров'я. Проблема в тому, що не всі результати збігаються. Для чоловіків, які курять марихуану і планують мати дітей, все ще немає універсальної поради.

Так, у 2015 дослідження показало, що данці, які курили марихуану понад одного разу на тиждень, мали нижчу кількість сперматозоїдів. Окрім того, дослідження, проведене минулого року, показало, що активний інгредієнт марихуани може змінити структуру і розвиток ДНК сперми. Водночас невідомо, чи впливають такі зміни на дітей.

канабіс, конопля, легкі наркотики, легалізація марихуани, марихуана, інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції