Гелікоптер NASA піднявся над Марсом і сфотографував марсохід на тлі Червоної планети

Автор
Богдан СкавронБогдан Скаврон
Дата публікації
Перегляди
4357
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Гелікоптер NASA піднявся над Марсом і сфотографував марсохід на тлі Червоної планети

Фото: NASA

Дрон-розвідник зробив цей кадр під час свого 11 за рахунком польоту, який тривав понад 2 хвилини.

Гелікоптер NASA Ingenuity здійснив ще одну мандрівку в розрідженій атмосфері Марса та зробив декілька фото валунів, піщаних дюн та скель у кратері Єзеро, який від лютого цього року досліджує марсохід Perseverance.

Про це повідомили на офіційному сайті NASA.

Під час свого одинадцятого за рахунком польоту дрон піднявся на висоту 12 метрів над Червоною планетою та був віддалений від марсохода приблизно на 500 метрів. З такої відстані наземний апарат NASA виглядає на знімку крихітною цяткою, тільки після багатократного збільшення його можна розгледіти в деталях.

Фото: NASA

Мандрівка Ingenuity тривала 130,9 секунди, апарат розвинув швидкість 5 метрів за секунду, після чого він знову опустився на поверхню Марса. 

Польоти гелікоптера планувалися як демонстрація можливості роторних машин здійснювати польоти в розрідженій атмосфері Червоної планети. Коли цієї мети було досягнуто, фахівці NASA  почали використовувати гелікоптер, щоб отримати зображення тих областей, вивчення яких небезпечним чи недоступним для наземного апарата.

У серпні заплановано ще один політ гелікоптера, під час якого дрон розвідає район Південного Сейта, цікавого з точки зору марсіанської геології. 

Нагадаємо, перша спроба взяти зразок гірських порід на Марсі, яку зробив апарат NASA Perseverance закінчилася невдачею.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Дата публікації
Перегляди
4357
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація