Генетики: ДНК-тести найчастіше не містять ніякої важливої інформації

Вчені закликають пацієнтів не зловживати ДНК-тестами, спрямованими на виявлення схильності до тих чи інших захворювань, оскільки вони не мають ніякого практичного сенсу.

Група вчених-генетиків з австралійського Центру клінічних досліджень Університету Квінсленда закликає пацієнтів не зловживати ДНК-тестами, спрямованими на виявлення схильності до тих чи інших захворювань, оскільки вони не мають ніякого практичного сенсу.

Вчені опублікували своє звернення в журналі PLoS Medicine і закликали не переоцінювати значення генетичних тестів, які вкрай рідко можуть повідомити пацієнтам будь-яку корисну інформацію.

Як вважають медики, широко відомі фактори ризику: куріння, малорухливий спосіб життя, вік, підвищений кров'яний тиск, а також історія родини дають значно точніший і надійніший прогноз схильності пацієнта до того чи іншого захворювання, ніж аналіз його генома.

"Дослідження діабету, серцевих захворювань і різних видів раку виявили велику кількість генів, пов'язаних з ризиком розвитку цих хвороб, - заявив керівник групи вчених Уейн Хол. - Однак відповідальність будь-якого з цих генів за збільшення ризику найчастіше дуже невелика, це не та інформація, виходячи з якої можна робити якісь дії".

Наразі проводяться довгострокові дослідження, в ході яких медики відстежують великі групи пацієнтів з тим чи іншим мутованим геном, намагаючись зрозуміти механізми їх активізації, які призводять до розвитку захворювань.

"У загальному випадку, генетична інформація ніяк не покращує якість прогнозу стану здоров'я, зробленого з урахуванням наявних факторів ризику", - говорить Хол.

"Знаючи, що пацієнт курить, а також його тиск, стать, вік і медичну історію членів сім'ї, ми можемо з високою часткою ймовірності прогнозувати розвиток у нього тих або інших захворювань - зазвичай більш точно, ніж з використанням генетичної інформації", - підсумовує він.

Причиною звернення австралійських медиків до населення стала нав'язлива рекламна кампанія в Інтернеті одразу декількох фірм, що пропонують клієнтам визначити схильність до тих або інших захворювань за допомогою аналізу ДНК.

"Особисто я сам не став би платити ні за один з цих тестів, - заявив Хол - Вони практично марні".

Нагадаємо, раніше ізраїльські вчені продемонстрували, що ДНК-тест можна підробити. Це може істотно підірвати довіру до тестів на ДНК, які до цього вважалися незаперечним доказом у криміналістиці.

Читайте також:

Генетики виростили м'ясну картоплю

Генетики створити помідор, який можна зберігати без холодильника

Вчені відкрили ген ожиріння

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: