Американські генетики-любителі "розводять" смертельні віруси на дому

Влада США побоюється біохакерів: вони можуть створити смертоносні віруси в кустарних умовах.

Американські спецслужби всерйоз занепокоєні домашніми експериментами генетиків-любителів. Випускаючи на волю "внутрішнього Франкенштейна" рядові американці розводять у себе вдома невидані бактерії і віруси.

Так, 23-річна Кетрін Ейулл з Масачусетса розводить генетично модифіковані кишкові палички, діджей з Каліфорнії культивує в себе на горищі віруси, які бере з каналізації. Нещодавно Ейулл купила на eBay термоциклер за 59 доларів і зробила інкубатор з пенопластової коробки, до якої приладнаний нагрівач для тераріуму.

Однак незабаром після того, як Ейулл розповіла про своє хобі в Інтернеті, їй зателефонували з фірми Monitor 360, яка спеціалізується на геостратегічних дослідженнях, і повідомили: "Наші клієнти цікавляться країнами-ізгоями. Вони хочуть знати, чи варто непокоїтися через біохакерів".

Іншими словами, якщо вірити представникам фірми, певна установа в США вже непокоїться, що засоби і методи генетиків-любителів можуть бути використані для створення небезпечних патогенів.

В 2007 році група вчених і співробітників ФБР закликала зробити більш жорстким контроль над так званою синтетичною ДНК – інгредієнтом, який широко використовують професійні біологи, а також дилетанти. Справа в тому, що геноми небезпечних вірусів типу лихоманки Ебола чи віспи доступні навіть в інтернеті.

Зі свого боку, біолог-експериментатор Ейулл стверджує, що страхи перебільшені.

"Генетики-любителі намагаються змайструвати рогатку, а люди охають: "Що буде, коли вони переключаться на ядерну зброю?". Інші біохакери говорять, що мати-природа і так створює нові небезпечні патогени.

"Поки більшість генетиків-любителів, які возяться з синтетичною ДНК, просто додають один-два гени до існуючого живого організму. Але технологія відкриває перспективу створення цілих організмів з нуля, і це вже більш тривожно", - пише The Wall Street Journal.
Тим більше, що формуванням таких нових форм життя вже займаються професійні вчені. Так що, поки не пізно, деякі біологи рекомендують ввести ліцензування усіх робіт з синтетичною ДНК, навіть якщо вони виконуються неспеціалістами.

Читайте також:

СБУ вилучила з Інтернету підручник з тероризму

Американським школярам на уроці запропонували спланувати теракт

Вчені: терористи почнуть використовувати бойових жуків

Нікотин здатний захистити від біологічної зброї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: