Гігантська планета-"монстр" може спростувати теорії астрономів щодо формування небесних тіл

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

NGTS-1b вчені визначили як найбільшу планету порівняно з розміром її зірки.

Велика планета-"монстр", яка занадто велика для Сонця, навколо якого крутиться, може привести вчених до переосмислення теорій астрономії.

Планета, відома як NGTS-1b, пише The Independent.

Зазначається, що незвичайними рисами планети є її величезні розміри. Особливо вони виділяються на тлі невеликої зірки, навколо якої вона обертається. Планета розташована менш ніж за п'ять мільйонів кілометрів від свого світила, тому рік на NGTS-1b триває всього 2,6 земних днів.

Маса NGTS-1b на 20% менше від маси Юпітера, а температура на поверхні досягає 530 градусів за Цельсієм.

NGTS-1b вчені визначили як найбільшу планету порівняно з розміром її зірки. Справа в тому, що газовий гігант розміром з Юпітер обертається навколо зірки вдвічі меншої за наше Сонце.

Відкриття NGTS-1b було повним сюрпризом. Так, сьогодні в астрономії прийнято вважати, що утворення дійсно великих планет вимагає масивних і багатих на важкі елементи зірок - центрів планетних систем.

Відео Космічна вікторина: глядачі ТСН підбирали відповідні звуки до кожної з трьох планет

Вивчення систем типу NGTS-1 вважається дуже важливим тому, що саме до цих зірок відноситься три чверті всіх світил, які існують. Оскільки вони зустрічаються набагато частіше, ніж зірки типу Сонця, саме навколо них, як вважається, обертається більшість всіх твердих землеподібних планет у Всесвіті. Крім того, на відміну від більш великих зірок, ці тьмяні карлики мають дуже тривалий життєвий цикл - до трильйона років (наше Сонце втратить статус зірки головної послідовності всього через п'ять мільярдів років).

Нагадаємо, компанія Google додала до сервісу Google Maps оновлення, яке дозволяє користувачам "прогулятися" планетами Сонячної системи і їхніми супутниками. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції