Гігантський айсберг доплив до Австралії

500-метровий айсберг пройшов повз південноавстралійського острова Маккуорі. Зазвичай так далеко від Антарктиди льодовики не допливають.

До австралійського острова Маккуорі, розташованого в 1,5 тис. кілометрів на південний схід від Тасманії, приплив величезний айсберг.

За словами вчених, зустріти айсберги в Тихому океані так далеко від Антарктиди можна украй рідко, тому цей випадок майже унікальний. Тим більше, що айсберг має понад 500 метрів завдовжки і 50 метрів заввишки. За розрахунками фахівців, підводна довжина айсберга – 350 м/

Шлях у 2000 кілометрів айсберг пройшов за 7−9 років. Айсберг вперше помітили тиждень тому у восьми кілометрах від північно-західного узбережжя Маккуорі.

Фахівці впевнені, що під час свого просування на північ айсберг танутиме і розвалюватиметься на дрібніші глиби. До свого повного зникнення вони загрожуватимуть судноплавству в цьому районі.

На думку природоохоронців, цей айсберг – залишок одного з гігантських айсбергів, що відділилися від антарктичних шельфових льодовиків Ронне і Роса в 2000−2002 роках. Ці глиби зазвичай рухаються на північ, у напрямку Австралії, але теплі потоки води рідко допливають далеко.

Острів Маккуорі має площу 128 кв. км. і є найпівденнішою територією Австралії. Внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут проживають декілька видів морських котиків і пінгвінів.

Читайте також:

Легендарні сніги Кіліманджаро зникнуть через 20 років

Землетрус наблизив Нову Зеландію до Австралії на півметра

На Землі пересихають джерела прісної води

Атлантиду майя знайшли на дні озера в Гватемалі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: