Гігантський "сонячний" літак зможе проводити у повітрі 5 років

Масштабний проект зі створення апарату SolarEagle почали реалізовувати у США: це буде найбільший у світі безпілотник, здатний літати без посадки кілька років.

У США розпочали роботу над спорудженням безпілотного літального апарату на сонячній енергії, який стане найбільшим не тільки у своєму класі, але і серед всіх літаків взагалі.

Проект зі створення апарату SolarEagle ("Сонячний орел") є частиною програми Vulture II, яку розвиває Управління перспективних досліджень Міністерства оборони США (DARPA).

Мета ініціативи - безпілотник, здатний проводити в повітрі кілька років (нещодавно досягненням став апарат, який може провести без дозаправки тиждень).

SolarEagle буде мати розмах крил 122 метри - для порівняння, у Ан-225 ("Мрія") розмах крил становить "всього" 88,4 м. Вага SolarEagle становитиме 1270 кг; машина зможе брати на борт понад 450 кг вантажів (на тестовому етапі - 90 кг).

За допомогою енергії, яку апарат одержуватиме від сонячних батарей, він буде здатний підніматися на висоту більше 18 км і розвивати швидкість до 100-115 км/год. Закладена в проект 5-річна тривалість безпосадочного польоту є мінімальною; DARPA націлене на збільшення цього терміну вдвічі.

Контракт на розробку машини вартістю 89 млн доларів ще у вересні 2010 року виграла компанія Boeing.

Двигуни створюватиме Центр перспективних електроприводів при Університеті Ньюкасла (Великобританія).

А одним з ключових підрядників останнього стане компанія QinetiQ, яка відома своїм безпілотним літаком Zephyr. Минулого липня цей аероплан на фотоелементах встановив три світові рекорди за тривалістю і висотою польоту для безпілотника свого класу.

Мотори літака повинні бути готові до випробувань у найближчі шість місяців, а перший демонстраційний політ відбудеться в кінці 2013-го - початку 2014 року. Триватиме він не менше 30 днів.

Читайте також:

Літак на сонячній енергії протримався у повітрі цілу добу

Росія створить безпілотний ядерний бомбардувальник-невидимку

Створено найбільшу у світі яхту на сонячних батареях. ФОТО

У США випробували безпілотник, здатний протриматися у повітрі тиждень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: