Глобальне потепління продовжило життя космічного сміття

Через глобальне потепління об'єкти, що обертаються навколо планети, будуть довше залишатися на своїх орбітах. Тому, щоб захистити супутники,фахівцям необхідно подвоїти кількість об'єктів, що видаляються з орбіти щорічно.

Через падіння щільності верхніх шарів атмосфери, викликаного зростанням концентрації парникових газів, різні об'єкти, що обертаються навколо планети, будуть довше залишатися на своїх орбітах.

До такого висновку прийшли вчені з університету Саутгемптона. Нове дослідження поки не опубліковано в рецензованому науковому журналі.

Підвищення в земній атмосфері концентрації парникових газів призводить до зростання температур на поверхні Землі, проте одночасно сприяє охолодженню верхніх шарів атмосфери, зокрема термосфери. Цей шар починається на висоті 80-90 кілометрів і простягається до висоти близько 800 кілометрів. Саме в термосфері знаходяться супутники і уламки космічних апаратів - космічне сміття.

Зниження температури термосфери призводить до падіння її щільності - більш ранні дослідження показали, що щільність термосфери в даний час є мінімальною за останні 43 роки. За оцінками вчених, в такій розрідженій сфері час перебування об'єктів, що обертаються навколо Землі, збільшиться в середньому на 25 відсотків.

Як розрахували дослідники, для того щоб кількість потенційно небезпечних для діючих супутників та інших космічних апаратів об'єктів скорочувалося, фахівцям необхідно подвоїти кількість об'єктів, що видаляються з орбіти щорічно.

Читайте також:

Через 20 років людство відчує наслідки глобального потепління

Глобальне потепління випустить в атмосферу "звеселяючий газ"

У Великобританії визнали гіпотезу про глобальне потепління

Скинута з шаттлу Discovery сеча астронавтів схвилювала американців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: