Голодні джмелі пошкоджують рослини, щоб змусити їх цвісти раніше - дослідження

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це може бути інструментом виживання для комах у період температурних коливань.

Вчені виявили, що джмелі, використовуючи свої щелепи і хоботки, роблять отвори в листках рослин, змушуючи їх цвісти на кілька тижнів раніше, ніж зазвичай, і у такий спосіб забезпечують інших комах їжею.

Про це пише ScienceAlert.

Дослідники з ETH Zürich вперше помітили своєрідну поведінку джмелів у теплиці, яку вони створили для вивчення того, як комахи реагують на запахи рослин.

Початкові поведінкові спостереження з чотирма видами рослин показали, що джмелі використовують свої хоботки і мандибули, щоб вирізати отвори різної форми в листі рослин, причому кожен випадок пошкодження займає всього кілька секунд
йдеться у науковій статті.

Однак, за словами дослідників, вони не побачили чітких доказів того, що джмелі активно харчувалися листям або транспортували його до вулика. 

джмелі кусають рослини
Sciencealert

Попередні дослідження показали, що абіотично викликаний стрес у рослин може пришвидшити терміни цвітіння. Дослідники висунули гіпотезу, що, якщо джмелі не їли листя і не використовували їх для гнізд, можливо, пошкодження рослин відбувалося з іншої причини. Щоб перевірити цю ідею, команда помістила сітчасті клітки поверх чорної гірчиці і рослин томата і випустила голодних, позбавлених пилку джмелів всередину.

Результати були приголомшливими. Рослини чорної гірчиці, які жували джмелі, проростали в середньому на 16 днів раніше ніж ті, до яких комах не пускали. Рослини томату ж взагалі зацвіли на 30 днів раніше.

Команда також встановила, що джмелі, позбавлені пилку, завдають значно більших збитків квітучим рослинам, ніж ті, що мали достатню кількість їжі, що дозволяє припустити, що голод впливає на швидкість, з якою джмелі пошкоджують рослини.

Також вчені власноруч пошкодили рослини, аби перевірити, коли вони зацвітуть за цих умов. Виявилося, така імітація призводила до раннього цвітіння. Пошкоджені людиною рослини гірчиці зацвіли тільки на вісім днів раніше, а рослини томата - на п'ять.

Чому це так, поки не відомо. Можливо, що джмелі випускають хімічну речовину, яка викликає більш сильну реакцію у рослин, але для того, щоб точно це з'ясувати, потрібні додаткові дослідження.

Результати показують, що джмелі мають доступ до адаптивного інструменту виживання, який може виявитися життєво важливим, оскільки клімат продовжує нагріватися. 

Нагадаємо, у кількох регіонах США цьогоріч очікується рекордна кількість цикад через появу виводка IX особини. Комахи були в сплячці 17 років.

Залиште свій коментар

Вибір редакції