Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Голодування у поєднанні з вітаміном С ефективне у разі важких у лікуванні форм раку - дослідження

Голодування у поєднанні з вітаміном С ефективне у разі важких у лікуванні форм раку - дослідження

Окремо методи мали низький вплив на ракові клітини.

Вчені з USC та Інституту раку IFOM в Мілані виявили, що дієта, що імітує голодування, може бути більш ефективною у разі лікування деяких видів раку в поєднанні з вітаміном С.

Про це пише Science Daily.

У дослідженнях на мишах вчені виявили, що така комбінація затримувала прогресування пухлини на множинних моделях колоректального раку у мишей; у деяких з них це викликало регрес захворювання. 

"Вперше ми продемонстрували, як повністю нетоксичне втручання може ефективно лікувати агресивний рак", - сказав старший автор дослідження Вальтер Лонго.

"Ми прийняли два методи лікування, які широко вивчаються як заходи з уповільнення старіння - дієту, яка імітує голодування, і вітамін С - і об'єднали їх як потужний засіб лікування раку".

Дослідники заявили, що, хоча голодування залишається проблематичним варіантом для хворих на рак, більш безпечний і більш здійсненний варіант - низькокалорійна дієта на рослинній основі, яка змушує клітини реагувати так, як якщо б організм голодував. Їх результати показують, що низькотоксичне лікування, що імітує голодування, у поєднанні з вітаміном С може замінити більш токсичне лікування.

Результати попередніх досліджень про потенціал вітаміну С в боротьбі з раком були неоднозначними. Недавні дослідження, проте, починають показувати деяку ефективність, особливо в поєднанні з хіміотерапією.

У цьому новому дослідженні дослідницька група хотіла з'ясувати, чи може дієта, що імітує голодування, посилити дію високих доз проти вітаміну С, борючись з пухлинами, шляхом створення середовища, яке було б нестійким для ракових клітин, але все ж безпечним для нормальних клітин.

"У разі використання поодинці дієти що імітує голодування, або тільки вітаміну С знижувалось зростання ракових клітин і виникало незначне збільшення загибелі ракових клітин. Але за спільного використання вони надавали драматичний ефект, вбиваючи майже всі ракові клітини", - сказав Лонго.

Вчені вважають, що в кінцевому підсумку рак буде лікуватися низькотоксичними лікарськими засобами способом, подібним до того, як антибіотики використовуються для лікування інфекцій, які вбивають певні бактерії, але можуть бути замінені іншими препаратами, якщо перше є неефективним.

Щоб рухатися до цієї мети, вони кажуть, що їм потрібно було спочатку перевірити дві гіпотези: що їхні нетоксичні комбіновані втручання працюватимуть на мишах, і що це матиме перспективу для клінічних випробувань на людях. Наразі п'ять клінічних випробувань, зокрема одне в USC на пацієнтах з раком молочної залози і рак передміхурової залози, наразі вивчають вплив імітації голодування дієт в поєднанні з різними протираковими препаратами.

Нагадаємо, міжнародна команда дослідників розробила новий аналіз крові, який може виявити 50 типів раку, часто ще до появи будь-яких симптомів. Це може допомогти швидше діагностувати пухлини.

Залиште свій коментар

Вибір редакції