Головний зорепад літа. Де і коли дивитися пік метеорного потоку Персеїди

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Явище повторюється щороку в липні-серпні.

Сьогодні вночі (у ніч проти 13 серпня) у нічному небі буде спостерігатися найбільший зорепад цього літа.

Такі прогнози Міжнародної метеорної організації, пише streetastronomy.com.ua.

Метеорний потік Персеїди - одне з найкрасивіших і найвідоміших явищ нічного неба Північної півкулі. Персеїди є чи не найбільш динамічним, стабільним та чисельним метеорним потоком, що досягає свого максимуму щороку в серпні. Розпочинається все дійство зазвичай від 17 липня і закінчується 24 серпня. Впродовж піку кількість метеорів, що згорають в атмосфері, може досягати чисельності від 80 до 120 за годину.

Цього року під час піку людина зможе бачити до 80 метеорів. Головне – дивитися в нічне небо на відкритій місцевості, подалі від штучного освітлення.

Ночі напередодні та опісля піку також будуть багаті на метеори. Водночас поганою новиною є те, що майже повний місяць (94%) затьмарить своїм світлом не надто яскраві метеори. Тому найкращим часом спостереження будуть вранішні години 13 серпня.

Метеорний дощ Персеїд відбувається щороку, коли Земля проходить через орбіту комети Свіфта-Туттля. Ядро комети сягає близько 26 кілометрів. Останнє зближення з Землею було 1992 року, а наступне очікують 2126 року. Хоч комета і наближається до Землі лише один раз на 133 роки, але через її хвіст наша планета проходить щороку. І саме уламки породи, що вилетіли з ядра цієї комети, потрапляючи до атмосфери Землі, спалахують у ній, наче зірки. З’являються вони поблизу сузір’я Персея, через що і отримали таку назву. Персеїди найкраще видимі у Північній півкулі Землі та у середніх широтах, ближче до тропіків.

Потік Персеїди інфографіка
ТСН.ua

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції