Google частково припиняє співпрацю з Huawei. Чого чекати власникам смартфонів

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Google частково припиняє співпрацю з Huawei. Чого чекати власникам смартфонів

Associated Press

Провідна ІТ-компанія повідомила про те, що частково припинить співпрацю з китайським гігантом.

Низка компаній, серед яких Google, повідомили про рішення частково або повністю припинити співпрацю з китайським гігантом у сфері телекомунікацій Huawei Technologies.

Це трапилося після того, як минулого місяця Центральне розвідувальне управління Сполучених Штатів Америки заявило, що за популярною компанією стоять китайські спецслужби, унаслідок чого американський уряд вніс Huawei до санкційного списку. 

ТСН.ua з’ясував, з чого розпочався скандал та чого варто чекати власникам телефонів Huawei. 

З чого усе почалося

Ситуація, що наразі склалася з компанією Huawei, почала набувати активних обертів  наприкінці 2018 року, коли у Канаді затримали фінансову директорку компанії Мен Ваньчжоу, яку підозрювали у порушенні санкцій проти Ірану. 

На думку слідчих, жінка надавала американським банкам недостовірну інформацію про відносини між  Huawei і іранськими компаніями та використовувала американські банки для оброблення транзакцій із країн Близького Сходу, порушуючи закон США. 

Associated Press

А вже у січні 2019 року Міністерство юстиції США висунуло компанії Huawey офіційні звинувачення аж у тринадцятьох правопорушеннях – найголовнішими серед них є банківське шахрайство, перешкоджання правосуддю та крадіжка технологій. 

Останнє стосується інциденту, що трапився 2012 року, – як зазначається у матеріалі Forbes,  тоді представники компанії Huawei викрали у компанії-конкурента T-Mobile ідею робота Tappy для тестування телефонів, щоб створити власний аналог.

8 січня 2019 року за підозрою у шпигунстві на користь Huawei затримали також двох чоловіків у Польщі – один із них виявився працівником компанії. Проте ці підозри не підтвердилися - згодом представник польських спецслужб повідомив, що звинувачення були спричинені індивідуальними діями людей та не пов'язані безпосередньо з Huawei, передає Guardian з посиланням на Reuters. 

Китайські спецслужби 

20 квітня 2019 року Центральне розвідувальне управління Сполучених Штатів Америки заявило, що компанію фінансують китайські спецслужби – а саме, розвідка і армія КНР, а також Комісія з нацбезпеки Китаю. 

Розслідувачі знайшли також докази того, що Huawei брала гроші у Народної-визвольної армії, Комісії з нацбезпеки, а також від третьої гілки китайської державної розвідувальної мережі. 

Примітно, що сам засновник компанії Huawei Жень Чженфей у 1980-х роках був інженером у Китайській народно-визвольній армії. Можливо, саме тому, попри те, що у Huawei  звинувачення назвали "необґрунтованими", ця інформація спричинила ланцюгову реакцію. 

Associated Press

15 травня президент США Дональд Трамп ухвалив рішення щодо впровадження режиму надзвичайного стану у американських комп’ютерних мережах. Відповідно до нього, компаніям забороняється використовувати телекомунікаційне обладнання від компаній, які становлять загрозу національній безпеці. 

Попри те, що у документі не називається назви жодної організації, на думку аналітиків, рішення напряму пов’язане з Huawei. 

Після ухвалення цього рішення  Міністерство торгівлі США також внесло китайську компанію до “чорного списку” суб’єктів, діяльність яких суперечить американським інтересам.

А отже – вона втратила можливість укладати угоди з компаніями США без згоди Вашингтона. Провідні ІТ-компанії почали масово відмовлятися від партнерства з Huawei. 

Хто припинив співпрацю з Huawei

Серед тих, що вже вирішили припинити “дружбу” з Huawei – Intel, Qualcomm Inc., Xilinx Inc. та Broadcom Inc.Як йдеться у матеріалі Bloomberg, керівництво повідомило своїм співробітникам, що призупиняє виготовлення чипів для Huawei до подальших рішень влади США.

Поставки обладнання до китайського гіганта після заборони припинила також Nikkei. 

Associated Press

Проте, у матеріалі Bloomberg зазначається, що Huawei була готовою до такого рішення, і накопичила достатньо обладнання, щоб продовжувати роботу щонайменше протягом трьох місяців. 

20 травня про часткове призупинення співпраці з китайським виробником повідомила й компанія Google –вона, зокрема, володіє платформою Android, на якій функціонують усі телефони компанії, та сервісами  Google Play Store, Gmail, YouTube та Chrome. 

Ця звістка викликала масу запитань щодо того, чи працюватимуть та чи оновлюватимуться важливі для багатьох користувачів програми.  

Що буде з телефонами? 

Однак Huawei у офіційній заяві зазначила, що власникам смартфонів та планшетів компанії хвилюватися поки не варто. 

“Huawei зробила значний внесок у розвиток ОС Android. Як один з ключових глобальних партнерів Android ми тісно співпрацювали з відкритою платформою для розроблення екосистеми, яка є необхідною як для користувачів, так і для розвитку галузі загалом. Huawei продовжуватиме надавати оновлення безпеки та післяпродажне обслуговування всім смартфонам та планшетам Huawei і Honor, що були продані або є в наявності на складах у всьому світі”, –йдеться у повідомленні. 

Представники Huawei також наголосили, що саме використання Android залишатиметься пріоритетним для компанії.

Associated Press

Google та Android, своєю чергою, зазначили, що виконуватимуть розпорядження уряду США, проте сервіси Google Play та пакет сервісів із забезпечення безпеки Google Play Protect і надалі функціонуватимуть на наявних пристроях Huawei - включно з тими, які перебувають на складах, проте ще не продані. 

Як зазначає видання 9to5Google, це означає, що власники телефонів Huawei зможуть завантажувати та оновлювати застосунки за допомогою Google Play.

Міністерство торгівлі США внесло в "чорний список" китайського виробника телекомунікацій Huawei

Міністерство торгівлі США внесло в "чорний список" китайського виробника телекомунікацій Huawei

 

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація