Google готовий піти з китайського ринку через кібератаки влади

Поштові скриньки китайських опозиціонерів на Google не раз піддавалися атаці хакерів, а сам пошуковик змушували цензурувати результати пошуку.

Корпорація Google повідомила про "високоорганізовану і цілеспрямовану" кібератаку на свої сервери в Китаї; мішенями виступали облікові записи борців за права людини.

Масовані спроби злому були зафіксовані минулого місяця, але лише зараз Інтернет-корпорація висловилася на цю тему офіційно.

За словами головного юрисконсульта Google Девіда Драммонда, Google має намір переглянути ведення бізнесу в Китаї і більше не буде редагувати результати пошуку Google.cn. Все це стане предметом обговорення на зустрічі з урядом Піднебесної.

У найгіршому варіанті розвитку подій можливе закриття пошукової системи й офісів в КНР.

Як стверджує пан Драммонд, в грудні від кібератак постраждало не менше двадцяти великих компаній у Китаї, причому в самій Google були вкрадені деякі важливі файли. Особливо підкреслюється спрямованість атак на поштові акаунти Gmail, зареєстровані на китайських активістів боротьби за права людини. У будь-якому випадку можна сміливо припускати, що за такими вибірковими спробами злому стоїть китайська влада.

На думку спостерігачів, будь-яка компанія, що веде свої справи в Китаї, має враховувати особливості тутешньої політики і законодавства. Google цілком здатна закрити бізнес у Китаї, тому що може вирішити, що власні ризики і безпека її користувачів переважують значимість операцій в КНР. Тим більше що на місцевому пошуковому ринку як і раніше лідирує Baidu (70%), а на частку Google припадає лише 20%.

Читайте також:

У Китаї виявили новий вірус СНІДу, що передається через кашель

Концерн GM розробив дешевий седан для китайців

Google стане енергетичною компанією

Google офіційно представив конкурента iPhone

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: