Google судиться з google.ua

При заході на сайт google.ua відвідувачів перенаправляють на kohaymos.com.

Найбільша у світі пошукова система Google судиться з українськими кіберсквоттерами - недобросовісними реєстраторами доменних імен.

Проблеми у компанії виникли з доменом google.ua, зареєстрованому на українську фірму "ГОУ ОГЛЕ".

Google в більшості країн володіє доменами першого рівня – наприклад, google.ru або google.de. Але при заході на google.ua відвідувачів перенаправляють на сайт знайомств kohaymos.com.

У системі отримання реєстраційних даних про доменні імена Whois вказано, що домен kohaymos.com зареєстровано на Олега Богатова.

3 лютого Google вже виграв суд першої інстанції у Господарському суді Києва, але Богатов оскаржив це рішення в апеляції.

За словами партнера компанії Jurimex Юрія Крайняка, який представляє інтереси Богатова в суді, "ГОУ ОГЛЕ" з 2006 року належать ТМ Google і Go Ogle, зареєстровані в Україні по класах 9 (наукові прилади, комп'ютери, касові і рахункові машини) і 45 (соціальні, охоронні послуги, шлюбні агентства).

"Крім того, я вже передав компанії "ГОУ ОГЛЕ" права на торгову марку і таким чином вийшов з потенційно конфліктної ситуації", - уточнив Богатов.

Формально "ГОУ ОГЛЕ" могла зареєструвати торгову марку Google, каже асоційований партнер юридичної компанії Astapov Lawyers Ігор Черезов: "Наприклад, якщо Google зареєструвала свою торгову марку по 35 класу (рекламні послуги), то інша компанія цілком може зареєструвати такий же товарний знак по 45 класу. Це не протиречить закону".

Але у Google все одно більше шансів виграти судовий розгляд, впевнені експерти, оскільки ТМ Google є загальновідомою.

Олега Богатова учасники ринку пов'язують з компанією "Нова концепція", яка, за їх словами, має договір на надання PR-послуг компанії "Смарт-холдинг" Вадима Новинського. Втім, сам Олег Богатов причетність до обох компаній заперечує. За його словами, з кінця 2007 року він є гендиректором видавничого будинку "Пресинг" і одним із співвласників сайту "Укррудпром".

За даними ЗМІ, на ім'я Олега Богатова зареєстровано ще декілька доменних імен, які зачіпають інтереси великих компаній. Зокрема, forbes.ua, interfax.ua, fortune.ua, naftogaz.ua, stirol.ua і mittal-steel.ua.

Кіберсквоттинг – широко поширене явище, коли хтось реєструє доменне ім'я, що співпадає з торговою маркою великої компанії. Надалі таке доменне ім'я зазвичай перепродається власнику торгової марки або використовується для залучення відвідувачів на сайт.

Читайте також:

Керівництво Google заробило 3 долари за рік

Тільки 20% українців користуються інтернетом

Google навчився розуміти зв'язок між словами

Китайські кібершпигуни вкрали документи Далай-лами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: