Гортання сайтів змінять з вертикального на горизонтальне

Розробник, який пропонує запровадити такий метод вважає, що скроллбари - це пережиток старих комп'ютерних програм.

Творець популярної мови CSS (Cascading Style Sheets) і нині головний технічний директор Opera Software 46-річний норвежець Хокон Віум Лі пропонує скасувати смужки гортання сторінок в веб-браузерах і взагалі відмовитися від прокрутки як такої.

Скроллбари - це пережиток старих комп'ютерних програм, таких як текстові процесори і редактори зображень, від якого пора відмовитися, вважає експерт.

За його словами, така форма подання контенту має як мінімум два важливі недоліки. По-перше, через різну роздільну здатність майже завжди виходить так, що на екран влазить тільки половина верхніх і нижніх рядків, і часто те ж саме відбувається з картинками, які відображаються лише частково.

По-друге, через те, що браузер не містить будь-яких вказівок з приводу розбивки веб-сторінок, ускладнюється друк довгих сторінок, які не поміщаються повністю на один аркуш паперу.

Горизонтальне гортання сайту
CNews
Горизонтальный скролл
Запропоноване автором розширення CSS Generated Content For Paged Media (GCPM) дозволяє розробникам веб-сайтів уникати ситуацій, коли на екран користувача пристрою рядки або зображення на веб-сторінці поміщаються частково.

Так як контент поміщається на дисплей повністю, смуги прокрутки не потрібні. Якщо ж веб-сторінка буде більше одного екрана, то переглядати її можна буде сторінками, гортаючи їх взад і вперед, як сторінки в цифровому рідері чи звичайній книжці.

На даний момент жоден браузер не підтримує GCPM, проте в Opera Labs з цього приводу випустили демонстраційну версію веб-браузера Opera c підтримкою цього розширення, яка дозволяє зрозуміти, що саме пропонує автор.

За словами Лі, історія сама підказує найбільш зручний спосіб роботи з контентом: близько 2 тис. років тому люди використовували свитки, але пізніше з'явилися книги, і всі зрозуміли, що цей спосіб організації набагато зручніший.

Читайте також:

В юанеті з’явиться національний "гугл" - Шукалка

У Німеччині злетів у небо перший в світі мультикоптер (відео)

nVidia створить міні-комп'ютер розміром з брелок

Створено гнучкий електронний папір на сонячній батареї

На іграшку Angry Birds підсіли півмільярда людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: