Гортання сайтів змінять з вертикального на горизонтальне

Гортання сайтів змінять з вертикального на горизонтальне

Таким скроллом ми користуємося нині / Фото: CNews

Розробник, який пропонує запровадити такий метод вважає, що скроллбари - це пережиток старих комп'ютерних програм.

Творець популярної мови CSS (Cascading Style Sheets) і нині головний технічний директор Opera Software 46-річний норвежець Хокон Віум Лі пропонує скасувати смужки гортання сторінок в веб-браузерах і взагалі відмовитися від прокрутки як такої.

Скроллбари - це пережиток старих комп'ютерних програм, таких як текстові процесори і редактори зображень, від якого пора відмовитися, вважає експерт.

За його словами, така форма подання контенту має як мінімум два важливі недоліки. По-перше, через різну роздільну здатність майже завжди виходить так, що на екран влазить тільки половина верхніх і нижніх рядків, і часто те ж саме відбувається з картинками, які відображаються лише частково.

По-друге, через те, що браузер не містить будь-яких вказівок з приводу розбивки веб-сторінок, ускладнюється друк довгих сторінок, які не поміщаються повністю на один аркуш паперу.

Горизонтальный скролл / Фото: CNews
Запропоноване автором розширення CSS Generated Content For Paged Media (GCPM) дозволяє розробникам веб-сайтів уникати ситуацій, коли на екран користувача пристрою рядки або зображення на веб-сторінці поміщаються частково.

Так як контент поміщається на дисплей повністю, смуги прокрутки не потрібні. Якщо ж веб-сторінка буде більше одного екрана, то переглядати її можна буде сторінками, гортаючи їх взад і вперед, як сторінки в цифровому рідері чи звичайній книжці.

На даний момент жоден браузер не підтримує GCPM, проте в Opera Labs з цього приводу випустили демонстраційну версію веб-браузера Opera c підтримкою цього розширення, яка дозволяє зрозуміти, що саме пропонує автор.

За словами Лі, історія сама підказує найбільш зручний спосіб роботи з контентом: близько 2 тис. років тому люди використовували свитки, але пізніше з'явилися книги, і всі зрозуміли, що цей спосіб організації набагато зручніший.

Читайте також:

В юанеті з’явиться національний "гугл" - Шукалка

У Німеччині злетів у небо перший в світі мультикоптер (відео)

nVidia створить міні-комп'ютер розміром з брелок

Створено гнучкий електронний папір на сонячній батареї

На іграшку Angry Birds підсіли півмільярда людей

Повʼязані теми:

Наступна публікація