Науковці вчаться читати думки людей з хворобою, як у Стівена Гокінга

Першій учасниці експерименту науковці вживили платиновий імплант у мозок.

Голландські вчені хочуть допомогти спілкуватися людям із бічним аміотрофічним склерозом, на який зокрема страждає відомий фізик Стівен Гокінг.

Для цього вони почали розробляти прилад, який зміг би зчитувати думки людини, що не здатна володіти власними м'язами, а отже — і говорити. Про це йдеться в сюжеті ТСН. Ранок.

Невиліковне захворювання, яке має Гокінг, кілька років тому знайшли і в багатодітної матері Ханнеке. Спочатку жінка втратила змогу рухатися, а далі — й говорити.

Саме Ханнеке стала першою учасницею екпсерименту нідерландських вчених — їй у мозок вживили спеціальний платиновий імплант.

Датчик сприймає електричні імпульси в її мозку. Комп'ютер пропонує Ханнеке обрати певну літеру з цілого ряду абетки, потім пропонує інший ряд. Так жінка може складати слова.

Наразі команда науковців працює над тим, щоб навчитися розпізнавати сигнали мозку, а також — навчити комп'ютер правильно на них реагувати. 

Катерина Федорченко

Голландські учені дають надію на спілкування хворим, які не можуть говорити

А саме пацієнтам із бічним аміотрофічним склерозом. Це недуга, на яку, наприклад, страждає знаменитий фізик Стівен Гокінг. Учені розробляють прилад, який зчитуватиме сигнали з мозку людини, яка не може говорити, бо не контролює власних м'язів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: