GPS-навігацію в Росії пропонують зробити кримінальним злочином

Впровадження GPS-моніторингу замість ГЛОНАСС в Оренбурзі може стати кримінальним злочином.

Проти організаторів конкурсу на постачання системи GPS-моніторингу в Оренбурзі може бути порушено кримінальну справу, відповідне звернення до прокуратури готує депутат Законодавчих зборів Оренбурзької області Володимир Фролов, говориться в повідомленні на сайті Роскосмосу.

"Я маю намір звернутися до прокуратури з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності організаторів конкурсу на постачання системи супутникового моніторингу транспорту", - відзначив Фролов.

За його даними, придбана система моніторингу працює виключно за системою GPS, і не здатна приймати сигнали російської ГЛОНАСС. Разом з тим, згідно з Федеральним законом РФ від 14 лютого 2009 року "Про навігаційної діяльності", до 1 січня 2010 року всі транспортні засоби повинні бути оснащені або ГЛОНАСС, або спільними ГЛОНАСС / GPS приймачами.

"В даний час йде відверте порушення федерального законодавства, в місті впроваджується GPS замість ГЛОНАСС", - зазначив депутат.

Як повідомив Фролов, в Оренбурзі було придбано в 2007 році 50 комплектів обладнання ядра системи моніторингу транспорту вартістю 2,3 мільйона рублів у ТОВ "Група Компаній АСК" (Єкатеринбург). У 2008 році придбано 80 комплектів обладнання для автомобільного транспорту вартістю 3,2 мільйона рублів у компанії ТОВ "Лінград" (Тольятті). У 2009 році придбано 140 комплектів системи ГЛОНАСС у ТОВ "Партнер" (Оренбург) вартістю 1,84 мільйона рублів.

NAVSTAR GPS (англ. NAVigation Satellites providing Time And Range; Global Positioning System (читається Джі Пі Ес) - забезпечують вимір часу і відстані навігаційні супутники; глобальна система позиціонування) - супутникова система навігації, часто іменується GPS. Дозволяє в будь-якому місці Землі (включаючи приполярні області), майже за будь-якої погоди, а також в космічному просторі поблизу планети визначити місцеположення і швидкість об'єктів. Система розроблена, реалізована і експлуатується Міністерством оборони США.

Глобальна навігаційна супутникова система (ГЛОНАСС) - радянська і українсько-російська супутникова система навігації, розроблена на замовлення Міністерства оборони СРСР. Основою системи повинні бути 24 супутники, що рухаються над поверхнею Землі в трьох орбітальних площинах з нахилом орбітальних площин 64,8 ° і заввишки 19 100 км. Принцип вимірювання аналогічний американській системі навігації NAVSTAR GPS.

У листопаді 2009 року було оголошено, що Український науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань (Харків) і Російський науково-дослідний інститут космічного приладобудування (Москва) створять спільне підприємство. Сторони створять систему супутникової навігації для обслуговування споживачів на території двох країн. У проекті будуть використані українські станції корекції для уточнення координат систем ГЛОНАСС.

Розгортання ГЛОНАСС буде закінчено до кінця 2010 року.

Читайте також:

Volkswagen представив машину з автопілотом, що керується через iPhone

На дорогах України з'явилися американські радари

Через п'ять років мобільний Інтернет обжене настільний

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: