Гробницю Тутанхамона закриють: на стінах з'явилися дивні плями

Вчені на 5 років закриють гробницю фараона Тутанхамона для нового дослідження та реставрації.

Єгипетські фахівці та вчені американського інституту збереження культурної спадщини імені Гетті розпочали масштабний проект реставрації гробниці фараона Тутанхамона.

З того часу, як гробниця була виявлена археологом Говардом Картером в 1922 році, експерти помітили, що малюнки на стінах гробниці затягнулися дивними темними плямами.

"Кожного разу, коли я дивлюся на гробницю фараона, дивуюся цим плямам, походження яких не може пояснити жоден учений", - розповів директор єгипетської ради старожитностей Захі Хавас.

"Сьогодні я щасливий, що Гетті догляне за гробницею і збереже прекрасне видовище", - додав він.

Новий проект став ще одним етапом співпраці єгипетської ради у справах старожитностей і каліфорнійського інституту, який відомий реставрацією менш знаменитих гробниць і створенням герметичних сховищ для єгипетських мумій.

Перші два роки учені з'ясовуватимуть причину забруднення, ще три роки чиститимуть гробницю. Скільки часу гробниця буде закрита для відвідувачів, не відомо.

Кожного місяця гробницю, яка розташована в ущелині на лівому березі Ніла (Долині Царів), відвідують декілька тисяч людей, нагріваючи приміщення і привносячи в нього вологе повітря.

Останніми роками дослідники намагаються розгадати таємницю смерті фараона. У 2005 році мумію витягнули з гробниці, щоб отримати за допомогою томографа тривимірне зображення тіла.

Читайте також:

Атлантиду майя знайшли на дні озера в Гватемалі

Вчені розкрили загадку кам'яних гігантів з острова Пасхи

У Києві відкрили гробницю Ярослава Мудрого, щоб вивчити його ДНК

У пустелі Гобі знайшли заховані скарби буддистів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: