Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гучні, як газонокосарка: на США налетять мільйони цикад вперше за 17 років

Гучні, як газонокосарка: на США налетять мільйони цикад вперше за 17 років

"Співи" цикад можуть сягати понад 90 децибел.

У кількох регіонах США цьогоріч очікується рекордна кількість цикад через появу виводка IX особини. Комахи були в сплячці 17 років. 

Про це пише Science Alert.

Масштаби майбутньої події появи періодичних цикад вражають: очікують, що на 1 акр землі припадатиме до 1,5 мільйона цикад. Кожен періодичний виводок цикади охоплює певний географічний регіон: цьогоріч на них чекають в Південно-Західній Вірджинії, частині Північної Кароліни і Західній Вірджинії. Востаннє це унікальне природне явище ставалося 2003 року.

Цикади - це великі крилаті комахи із опуклими очима, які мають чорні тіла, червоні очі і жовтувато-помаранчеві крила. Вони вилуплюються або щорічно, або періодично залежно від виду. 

Так, періодичні цикади більшу частину свого життя проводять у незрілому вигляді - у німфах. Вони живуть в ґрунті, а їжею для них стає кора дерев.

Перехід від ґрунтових німф до зрілих особин синхронізується залежно від року і температури ґрунту. Саме це сприяє тому, що виводок з’являється разом, щоб розмножуватися і відкладати яйця. Час їхнього циклу складає 13 або 17 років, і це досі залишається однією із найбільших загадок у світі комах.

Періодичні цикади вважаються одними з найгучніших комах на Землі, і вчені стверджують, що їхній "крик" може сягати понад 90 децибел. До прикладу, так само голосно звучить і газонокосарка.

Періодичні цикади - це помилки історії
ентомолог Джин Критський.

Цикади не кусаються і не переносять хвороби. Крім того, вони, як правило, дуже зайняті спарюванням, тож на інше вони не мають часу. Проте, цикади становлять загрозу для виробників дерев, а також для керівників садів і виноградників, яким необхідно заздалегідь планувати появу роїв.

Після спарювання самки цикади відкладають сотні своїх маленьких яєць в гілочки і гілки, в результаті чого гілка або лоза розколюються і в'януть. Якщо достатня кількість частин дерева отруєна яйцями, вони можуть насправді їх вбити. Однак періодичні цикади корисні для екосистем.

Нагадаємо, у Кіотському університеті провели дослідження, в якому виявили, що птахи можуть подумки уявити, про що "говорять" інші види.

Залиште свій коментар

Вибір редакції