"Хаббл" сфотографував народження нових сонячних систем

Космічний телескоп сфотографував кілька десятків протопланетарних дисків у Туманності Оріона, з яких можуть народитися нові планети.

Вчені NASA та Південної європейської обсерваторії ESO опублікували приголомшливу колекцію знімків "ембріонів" нових планетарних систем у Туманності Оріона.

Фотографії протопланетарних дисків, також відомих як пропліди, зробив телескоп "Хаббл". Ці диски (схожі на бумеранги, стріли або космічних медуз) формуються навколо новонароджених зірок з суміші газу і пилу. Деякі з цих проплідів будуть зруйновані, проте інші виживуть і, можливо, еволюціонують у планетарні системи.

За допомогою оглядової камери ACS телескопа "Хаббл" дослідники відкрили 42 протопланетарних диска. Вчені припускають, що з подібного пропліда 5 мільярдів років тому виникла і Сонячна система. Зроблені "Хабблом" фотографії мають допомогти астрономам більш докладно вивчити цей феномен.

Слід зазначити, що вперше пропліди в Туманності Оріона "Хаббл" сфотографував на початку 90-х років минулого століття. Але нові спостереження, зроблені за допомогою більш точних технологій, як сподіваються вчені, дозволять прояснити процес формування планет.

Читайте також:

Земля розминулася з невідомим астероїдом

Астрономи знайшли 32 нові планети, схожі на Землю

На краю Сонячної системи знайшли незрозуміле випромінювання

Астрономи сфотографували космічну пожежу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: