Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Хаббл" зафіксував наймолодше зіркове скупчення в Чумацькому Шляху

Вік кулястого скупчення NGC 362 становить лише 10-11 мільярдів років.

Американський оптичний телескоп "Хаббл" зробив знімок кулястого скупчення NGC 362 із незвичайно молодими зірками. 

Цей кластер перебуває на околицях Чумацького Шляху, а його вік становить лишень 10-11 млрд років, що як мінімум на 2-3 млрд роки менше за вік самої галактики. Про це повідомляють на сайті Hubble Space Telescope.

За повідомленням на офіційному сайті телескопа, у Чумацькому Шляху є понад 150 таких кластерів, але скупчення NGC 362 — одне з найбільш аномальних. 

"Вивчаючи різні елементи, наявні в окремих зірках NGC 362, астрономи виявили, що кластер має дивно високий вміст металу. Це свідчить про те, що він молодший, аніж того очікували. Попри те, що здебільшого кулясті скупчення набагато старші за зірки в їхній основній галактиці, NGC 362 руйнує цей "стереотип". Його вік коливається в межах від 10 до 11 мільярдів років. Для довідки, вік Чумацького Шляху оцінюється в понад 13 мільярдів років", — йдеться в повідомленні. 

Астрономи зазначають, що велику кількість металу молоді зірки одержують з міжзоряного простору, куди його частки потрапляють після "смерті" старших зір. Протягом усього свого існування зорі плавлять у своїх ядрах різні елементи, виробляючи дедалі важчі — метали. 

Нагадаємо, не так давно космічний модуль "Скіапареллі", що є спільним творінням "Європейського космічного агентства" та "Роскосмосу", розбився під час посадки на Марс. Це довели знімки орбітального апарату NASA.

Раніше повідомляли, що ЄКА втратило зв'язок із зондом "Скіапареллі".

Відео Європейське космічне агентство загубило зонд "Скіапареллі"

Залиште свій коментар

Вибір редакції