Хакери, які зламали трубопровід США Colonial Pipeline, отримали $90 млн в біткоїнах

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Хакери, які зламали трубопровід США Colonial Pipeline, отримали $90 млн в біткоїнах

Associated Press

Згодом хакери з DarkSide оголосили про саморозпуск.

Хакерська група DarkSide, звинувачена в кібератаці на найбільшу американську трубопровідну компанію Colonial Pipeline, отримала 90 мільйонів доларів викупу в біткоїнах з 47 криптогаманців.

Про це із посиланням на дослідження аналітичної компанії Elliptic повідомляє NBC News.

Зазначається, що експерти ідентифікували біткоїн-гаманець, який зловмисники використовували для збору грошей від своїх жертв.

Виявилося, що розробник DarkSide отримав 15,5 мільйона доларів, а ще близько 74,7 мільйона доларів надійшли до його філій. Середній платіж від організацій, ймовірно, склав 1,9 мільйона доларів, а Colonial Pipeline заплатила близько 5 мільйонів доларів.

"Наскільки нам відомо, цей аналіз включає всі платежі, вироблені для DarkSide, однак можуть бути виявлені й інші транзакції, а ці цифри варто розглядати як нижню межу", - зауважив співзасновник Elliptic Том Робінсон.

Тим часом експерти у сфері безпеки з Intel 471 заявляють, що DarkSide оголосила про саморозпуск після втрати доступу до своїх серверів і спустошення гаманців з криптовалютою. Припускають, що залишені після операцій 5,3 мільйона доларів були заморожені урядом США.

Минулого тижня на всіх центральних комп'ютерах найбільшого паливного оператора США Colonial Pipeline з’явилося повідомлення із наступним змістом: "Ваша система намертво заблокована. 5 мільйонів доларів, або буде ще гірше".

Після цього у 17 штатах оголосили надзвичайну ситуацію, а керівництво США звинуватило в кібератаці групу хакерів, що іменує себе DarkSide і пов'язана з РФ. 

Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що РФ не має жодного відношення до хакерської атаки на Colonial Pipeline. 

Російські хакери зупинили роботу найбільшого трубопроводу США – "Секретні матеріали"

Російські хакери зупинили роботу найбільшого трубопроводу США – "Секретні матеріали"
Наступна публікація