Хірурги повернули паралітику здатність стояти на ногах

Хірурги повернули американцю здатність ворушити пальцями ніг, рухати стегнами, згинати коліна і гомілковостопний суглоб.

Фахівці Каліфорнійського університету зуміли за допомогою електричної стимуляції спинного мозку повернути паралізованому американцеві Робу Саммерсу здатність стояти на ногах.

Хірурги повернули йому здатність ворушити пальцями ніг, рухати стегнами, згинати коліна і гомілковостопний суглоб. При сторонній допомозі він здатний навіть ходити по біговій доріжці. Однак експерти стверджують, що ці результати не можна в повному розумінні слова назвати лікуванням.

Сам Саммерс назвав досягнення лікарів неймовірними, назвавши знову отриману здатність стояти на ногах найприголомшливішим відчуттям. Саммерс був завзятим баскетболістом, і в 2006 році в складі своєї команди навіть виграв американський чемпіонат. Проте влітку того ж року його збила машина, водій якої втік з місця аварії, а Роб отримав серйозне ушкодження хребта.

Сигнали головного мозку, що проходять через спинний мозок до нижньої частини тіла, були блоковані, і Саммерс залишився наполовину паралізований.

Хірурги імплантували йому в хребет 16 електродів. З їх допомогою спинний мозок отримував сигнали, поки сам пацієнт щоденно намагався знову навчитися вставати й пересувати ноги. Буквально через кілька днів він вже міг стояти без сторонньої допомоги, а з нею - протягом декількох хвилин навіть переступати з ноги на ногу. Роб також знову навчився самостійно справляти нужду - раніше він не міг контролювати ці потреби свого організму.

За словами Саммерса, все це потребувало величезних зусиль і незліченних годин тренувань, проте в результаті повністю змінило його життя. "Для людини, яка протягом чотирьох років не могла навіть поворухнути пальцями ніг, свобода і можливість самостійно стояти - це найприголомшливіше відчуття", - говорить він.

"Ніхто з нас у це не вірив, - каже професор Каліфорнійського університету Реггі Еджертон. - Я просто боявся в це вірити".

Проведене дослідження показало, що електрична стимуляція спинного мозку працює в цьому конкретному випадку. Своєї черги на операцію очікують ще чотири пацієнти.

За словами одного з авторів дослідження Сьюзан Харкеми, дуже важливо чітко дати зрозуміти, що цей спосіб лікування ще перебуає на стадії розробки. "Однак стежте за новинами, кожен день ми будемо дізнаватися про нього все більше і більше", - додала вона.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про американця Далласа Вінса, якому хірурги провели повну пересадку обличчя, лікарям навіть вдалося повернути чоловікові втрачений в результаті травми нюх.

Читайте також:

Топ-10 найпопулярніших пластичних операцій

Американські хірурги повністю пересадили обличчя 25-річному чоловікові

Хірурги вперше провели успішну операцію з пересадки бронха

ВідеоХірурги повернули паралітику здатність стояти на ногах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: