Хмари-"НЛО", які "навіщували" погоду: українські полярники стали свідками незвичного явища

Хмари-"НЛО", які "навіщували" погоду: українські полярники стали свідками незвичного явища

Фото: Національний антарктичний науковий центр

За формою ці хмари нагадують сочевицю, мигдаль або навіть сигари.

Українські полярники на станції "Академік Вернадський" стали свідками незвичного явища - це сочевицеподібні хмари. 

Про це інформує Національний антарктичний науковий центр. 

Це овальні хмари, які витягнуті горизонтально, з рівними чітко окресленими краями. Вони мають яскравий білий колір, іноді з різноколірним сяянням. За формою ці хмари нагадують сочевицю, мигдаль або навіть сигари. Полярники також жартують, що – це антарктичний "НЛО", адже вони схожі на "літальні тарілки". Таке враження може бути й тому, що сочевицеподібні хмари зазвичай розташовані на небі окремо від будь-яких інших груп хмар. Вони можуть лише “зливатися” між собою, нагадуючи стос тарілок.

Сочевицеподібні хмари здебільшого спостерігаються в гірських регіонах. Чому так? Для їхнього формування потрібні: 

  • сильний горизонтальний потік повітря, насичений вологою;
  • перешкоди (власне гірські вершини), які цей потік огинатиме; 
  • стійка стратифікація атмосфери, тобто чіткий поділ повітря на “важкий” та “легкий” шари.

"Коли потік огинає перешкоду, утворюється хвиля, на верхівці якої волога конденсується (тобто з газоподібного стану переходить у рідкий) і з'являється хмара. Пройшовши гребінь хвилі, краплі води опускаються вниз й випаровуються, але в цей час на їхнє місце постійно приходить новий конденсат з потоку повітря. Тому сочевицеподібні хмари не рухаються небом, а неначе “зависають” в одній точці – якраз от на тій верхівці, де відбувається утворення крапель", - йдеться у повідомленні. 

Через це й товщина таких хмар може становити лише 500 м, а в ширину вони можуть бути від кількох (за масштабом окремої гори) до 10-20 км (якщо об’єднуються над гірським хребтом).

Сочевицеподібні хмари найчастіше “живуть” в середньому ярусі на висоті від 2 км до 4 км в полярних регіонах і до 8 км у теплих широтах. Вони належать до родини висококупчастих хмар, які самі по собі ніяк не впливають на зміну погоди і вкрай рідко дають опади. Однак їхня поява зазвичай “віщує” майбутнє погіршення погоди, зокрема, наближення холодного атмосферного фронту або переміщення холодних повітряних мас з віддалених районів.

Читайте також: 

Українські полярники помітили в Антарктиді летючі айсберги

Українські полярники помітили в Антарктиді летючі айсберги

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація