Хокінг розповів, як людство зможе використовувати чорні діри задля власної мети

Хокінг розповів, як людство зможе використовувати чорні діри задля власної мети

Вчений поділився своїми припущеннями під час радіолекторію ВВС.

Випромінювання чорної діри може вистачити для живлення усіх електричних приладів Землі.

Вчений поділився своїми припущеннями під час радіолекторію ВВС.
У майбутньому людство зможе вилучати необмежену кількість енергії з чорних дір та її мініатюрних рукотворних аналогів. Про це розповів британський фізик-теоретик та космолог Стівен Хокінг під час радіолекторію ВВС.

За словами фізика, якщо зменшити розміри чорної діри до розмірів гори, то вона вироблятиме рентгенівське та гамма-випромінювання з потужністю близько 10 мільйонів мегават. Цього може вистачити для живлення усіх електричних приладів Землі.

Водночас Стівен Хокінг застерігає, що такі чорні діри можуть бути небезпечними для Землі. Вони зможуть легко провалитися в центр планети, що стане катастрофою глобального масштабу. Тому чорні діри необхідно було б тримати на безпечній відстані на орбіті Землі.

Учений вважає, що у майбутньому людство зможе створити мікроскопічні чорні діри в "зайвих" вимірах простору та часу, існування яких пророкує теорія струн. У цих невидимих для людей "зайвих" вимірах гравітація буде сильнішою, що полегшить створення сингулярності.

Нагадаємо, раніше британський фізик-теоретик попередив людство про неминучу техногенну катастрофу. Стівен Хокінг вважає, що вона станеться в найближчу тисячу років.

Повʼязані теми:

Наступна публікація