Homo sapiens ні до чого: неандертальців міг вбити секс з близькими родичами та поганий талан

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Демографічне моделювання показало, що їхнє вимирання було неминучим.

Неандертальці вимерли близько 40 000 років тому – приблизно тоді ж сучасні люди мігрували з Африки. Через це дослідники припускали, що наш вид переміг у конкуренції за ресурси, а людина неандертальська зникла.

В інших теоріях як причини розглядаються зміни клімату або навіть епідемії. Нове дослідження припускає, що сучасні люди не мають відношення до загибелі прадавніх людей.

Про це йдеться у роботі опублікованій в журналі PLOS, пише CNN.

Попередні дослідження виявили, що неандертальці мали невелику популяцію до появи сучасних людей. Разом з цим вони проживали в ізольованих місцевостях.

Також, згідно з попереднім дослідженням, інбридинг був поширеним серед неандертальців. Водночас відомо, що він призводить до зниження репродуктивної здатності. Раніше також було з’ясовано, що репродуктивна здатність цього виду була на 40% нижчою, ніж у Homo sapiens.

У новій роботі дослідники створили комп’ютерну симуляцію розвитку популяцій неандертальців різного розміру – від 50 до 5000 особин. При цьому вплив сапієнсів не враховувався, а бралися до уваги три фактори: інбридинг; випадкові чинники, як коливання смертності та народжуваності чи співвідношення між статями; принцип Оллі – за ним існує оптимальна для пристосованості чисельність групи.

Судячи з отриманих даних, неандертальцям не пощастило – вони були занадто нечисленними для своїх розмірів і способу життя. Демографічне моделювання показало, що за таких обставин їхнє вимирання було неминучим. "Загибель цього виду могла бути викликана просто поганою демографічної удачею", - вважають автори.

Нагадаємо, дослідники відшукали найстаріші рештки сучасної людини, знайдені за межами Африки. Це може повністю змінити уявлення про міграцію Homo Sapiens та їхню появу на теренах Європи. Про що йдеться у контраверсійній праці - читайте в матеріалі ТСН.ua.

Відео Мамути й волохаті носороги на Прикарпатті: парк Льодовикового періоду відкрили у Старуні

Саме там на початку минулого століття знайшли унікальні, бо абсолютно цілісінькі, останки доісторичних тварин. Сучасні дослідження доводять, що у Старуні тоді з-під землі витягли не все. У парку Льодовикового періоду побувала й ТСН.  

Мамути й волохаті носороги на Прикарпатті: парк Льодовикового періоду відкрили у Старуні

Залиште свій коментар

Вибір редакції