Huawei представив власну операційну систему

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вона може стати конкурентом операційних систем Android від Google та iOS від Apple, які нині домінують на ринку смартфонів.

Китайський телекомунікаційний концерн Huawei у п'ятницю, 9 серпня, представив власну операційну систему. Harmony OS, за даними концерну, можна буде встановити як на смартфони, так і на комп'ютери, планшети та на смарт-годинники, повідомляє агентство dpa.

У Huawei натякнули, що Harmony OS може стати повноцінною альтернативою операційній системі Android, яка наразі має частку 80% на ринку смартфонів та використовується, зокрема, й на приладах, які випускає Huawei. У компанії запевнили, що перехід зі старої системи на нову є технічно "дуже простим".

"Ми хочемо створити глобальну операційну систему, яку буде використовувати не тільки Huawei", - сказав менеджер компанії Річард Ю.

За словами розробників, над цією операційною системою компанія працювала два роки. Особливістю Harmony OS є те, що вона не базується на таких операційних системах, як Unix або Linux.

Водночас пріоритетом Huawei поки що і надалі залишається використання Android, щоб не розривати вже наявну "екосистему" з додатків та сервісів, запевнив Річард Ю.

Однак якщо компанії знову обмежать доступ до якогось сервісу, тоді у Huawei можуть повністю перейти на власну операційну систему, стверджують у компанії.

Презентація власної операційної системи відбулася на тлі тиску на Huawei з боку влади США. Концерну загрожує втрата доступу до Android через санкції, які Вашингтон запровадив проти компанії.

Іще у травні президент США Дональд Трамп підписав указ про запровадження надзвичайного стану в телекомунікаційній сфері, яким заборонив використання американськими компаніями телекомунікаційного обладнання, виготовленого фірмами, що становлять загрозу "національній безпеці, зовнішній політиці та економіці" країни. У "чорному списку" опинився і китайський концерн Huawei Technologies, що спеціалізується на виробництві телекомунікаційного обладнання та мобільних телефонів і смартфонів.

Цей захід обмежив можливості Huawei для продажу обладнання на території США, а також оновлення програм у вже проданій продукції по всьому світу. Huawei оцінював збитки від санкцій США у 30 мільярдів доларів. Однак 29 липня Трамп розпорядився відновити поставки американськими підприємствами продукції для Huawei. Запровадження обмежень було відкладено до кінця серпня поточного року.

ВідеоМіністерство торгівлі США внесло в "чорний список" китайського виробника телекомунікацій Huawei

Зробити це дозволив указ Дональда Трампа про надзвичайний економічний стан у США. Він спрямований на захист інформаційних технологій від іноземних загроз. У Вашингтоні вважають, що устаткування та технології Huawei можуть використовувати спецслужби Китаю.  

Міністерство торгівлі США внесло в "чорний список" китайського виробника телекомунікацій Huawei

Вибір редакції