Hubble відкрив новий "крихітний місяць", який збираються назвати Цербером

Тепер новий об'єкт повинен отримати офіційну назву. Найбільш популярним варіантом поки виглядає "Цербер".

Космічний телескоп Hubble, який займався пошуками кілець навколо Плутона, виявив новий, невідомий раніше супутник цієї планети. Небесне тіло отримало тимчасову назву Р4. Це вже четвертий і найменший місяць Плутона. Його діаметр, за оцінками вчених, становить всього 13-34 км.

Найбільший супутник Плутона - Харон - має 1,04 тисячі кілометрів в діаметрі. А два інших супутника - Нікc і Гідра - 32 та 113 кілометрів відповідно.

P4 був виявлений на орбіті між Нікс і Гідра, обидва з яких були відкриті Hubble в 2005 році. Харон був відкритий в 1978 році завдяки знімку, отриманому в американській Військово-морській обсерваторії.

Незважаючи на свій крихітний розмір, P4 не є найменшим супутником у Сонячній системі. Два супутника Юпітера J9 і J12 мають у діаметрі менше 1,6 км. Ще кілька дрібних супутників були виявлені біля Сатурна.

P4 був вперше зафіксований на фотографії, отриманій Hubble 28 червня. Потім ця інформація була підтверджена знімками, зробленими 3 та 18 липня.

Керівник цієї наглядової програми на Hubble Марк Шуолтер назвав відкриття P4 "вражаючим". "Камери Hubble дозволили нам побачити такий крихітний об'єкт так чітко з відстані більше трьох мільярдів миль", - сказав учений.

Тепер новий об'єкт повинен отримати офіційну назву. Однак з цим виникли проблеми. Справа в тому, що традиційно, нові об'єкти Сонячної системи отримують імена героїв з грецької або римської міфології. Так, Плутон, зокрема, був названий на честь римського бога підземного царства.

За правилами Міжнародного астрономічного союзу, супутники Плутона повинні також отримувати імена міфічних персонажів, пов'язаних з царством Аїда. Однак п'ять років тому Плутон був позбавлений статусу планети і розжалуваний в карликові.

Обговорення імені нового місяця вже зараз активно йде в інтернеті.

За словами Шоултера, найбільш популярним варіантом поки виглядає "Цербер" (у грецькій міфології триголовий пес, що охороняє вхід в підземне царство Аїда). Найімовірніше остаточний вибір буде зроблено через кілька місяців, сказав учений.

Читайте також:

Hubble зробив знімок гігантської планети, на якій може бути вода

Люди висадяться на Марс через 20-30 років

Виявлено кілька гігантських планет, які вільно "подорожують" галактикою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: