Hubble зняв космічне "колесо" далекої галактики

Галактику "Колесо воза" вважають одним з найцікавіших космічних об'єктів.

Зображення далекої галактики під назвою "Колесо воза", зроблене за допомогою космічного телескопа НАСА Hubble.

Публікація цього знімка приурочена до закриття європейського координаційного центру по роботі з космічними телескопами Space Telescope European Coordination Facility (ST-ECF), який розташовувався неподалік Мюнхена в Німеччині. Цей центр за 26 років його існування зробив чималий внесок у розвиток астрономії.

Астроном Боб Фосбері галактику "Колесо воза" вважає одним з найцікавіших космічних об'єктів.

Крім знімків телескопа Hubble, зйомки галактики "Колесо воза" здійснювалися британським телескопом Шмідта, а більш докладне вивчення велося за допомогою Англо-австралійського телескопа.

Галактика "Колесо воза" знаходиться на відстані 500 мільйонів світлових років від Землі і розташовується в сузір'ї Скульптора. Розмір галактики в півтори рази перевищує розмір нашої галактики Чумацького Шляху, а дископодібна форма галактики є результатом величезного галактичного зіткнення.

Менша галактика пройшла крізь диск більшої галактики, що призвело до виникнення вибухових хвиль, розкидавши хмари пилу і газу, подібно до того, як камінь, кинутий у воду, викликає виникнення розбіжних концентричних кіл.

Читайте також:

Учені знайшли край Всесвіту

Астрономи сфотографували смерть зірки

NASA вдалося чітко побачити зіткнення галактик

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: