Художник-расист, який перетворив Обаму на злісного клоуна, виявився арабом

Американець палестинського походження Фірас Альхатіб намалював портрет Обами в образі злісного Джокера.

Президента США Барака Обаму змалювали у вигляді злісного клоуна Джокера не невідомі вороги-расисти, а земляк глави держави - 20-річний студент з Чікаго.

Американець палестинського походження Фірас Альхатіб намалював портрет без всіляких політичних цілей, просто заради розваги. Постери зі страхітливим Обамою-джокером і підписом "Соціалізм" з'явилися в Лос-Анджелесі і в інших містах в серпні, незадовго до дня народження президента.

Слово "соціалізм" в США має традиційно негативний відтінок, і подібна агітація викликала у багатьох громадян обурення. Оскільки обличчя Обами на плакаті замальоване білою фарбою, почались розмови, ніби проти президента розгорнули агітацію расисти. Лише потім з'ясувалося, що колаж з Обамою-джокером був намальований ще в січні.

На первинній картинці Фіраса Альхатіба не було страшного слова "соціалізм". Вона була оформлена у вигляді обкладинки журналу Time (видання визнало Барака Обаму людиною 2008 року). Зображення Альхатіб виклав на сайті по обміну фотографіями Flickr.com.

Альхатіб
Альхатіб перетворив Обаму на злісного клоуна
За два місяці карикатуру в Інтернеті проглянули всього пару тисяч разів, розповідає студент. Але коли невідомі переробили картинку в плакат і розвісили постери на вулицях Лос-Анджелеса, відвідин стало на багато більше.

Минулої п'ятниці адміністрація сайту видалила сторінку - Альхатіба і повідомила, що це зроблено, щоб не порушувати авторські права. Альхатіб говорить, що не афішував своє авторство, оскільки в Чікаго, на політичній батьківщині Обами, до президента ставляться дуже добре.

"Коли Обаму обрали, всі ці люди дивилися на нього так, ніби сталося друге пришестя Христа", - розповідає студент. Сам Альхатіб на президентські вибори не ходив, оскільки в штаті Ілінойс перемога кандидата від демократів була вирішена наперед. За словами художника, своїм малюнком він не намагався заявити про свою політичну позицію.

Чому автор постера назвав Обаму соціалістом, Альхатіб не розуміє. До того ж, "хто сказав, що бути соціалістом погано?". Власники авторських прав - журнал Time і компанія DC Comics, якій належить образ Джокера, - поки що не збираються подавати до суду. Сам Альхатіб теж не має наміру вимагати грошей з тих, хто тиражує створену ним картинку.

Читайте також:

Обама любить Пушкіна та слухає хіп-хоп

Барак Обама змусив росіян полюбити США

Обама закликав робити зарядку, щоб зекономити на медицині

Барак Обама "розпустив руки" під час інтерв'ю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: