IBM експериментує з мікросхемами на молекулах ДНК

IBM вивчаючи здібність молекул ДНК до самоорганізації приступила до практичних експериментів з молекулами ДНК.

Фахівці IBM намагаються подолати фізичні обмеження технології фотолітографії, яка сьогодні використовується для виробництва інтегральних мікросхем. Ідея використовувати для цього молекули ДНК була запропонована фахівцями IBM в лютому 2008 року.

Нова технологія заснована на дослідженнях Пола Ротмунда, вченого з Каліфорнійського технологічного інституту. Кілька років тому він виявив, що молекули ДНК можна примусити складатися в прості геометричні форми - трикутники, квадрати і зірки. Вчений називає ці фігури "орігамі з ДНК".

Дослідники IBM хочуть створити інтегральні мікросхеми з нано-часток, які стануть основою для потужних чіпів майбутнього. Спершу за традиційною технологією фотолітографії виготовляється кремнієва пластина - заготівка для майбутніх чіпів. Потім ця пластина поміщається в розчин молекул ДНК, яка відповідно до заданого шаблону формує мініатюрні трикутники і квадрати. Фахівці IBM спільно з Ротмундом знайшли спосіб напластовувати на ці "будівельні ліси" мільйони нано-часток і нано-трубок, які стануть транзисторами і провідниками майбутнього чіпа.

Протягом останніх десятиліть виробники мікрочіпів винаходили технології, що дозволяють створювати інтегральні мікросхеми як можна меншим розміром окремого транзистора. Останнє покоління процесорів Intel проводиться по технологічному процесу з розміром елементу в 45 нанометрів, а в деяких чіпах Samsung використовується технологічний процес 40 нанометрів. Але через зменшення розмірів одного транзистора виробництво таких мікросхем стає все більш складним і дорогим.

Завдяки новій технології учені сподіваються в майбутньому перейти до технологічного процесу з розміром елементу меншим ніж 22 нанометри.

 

Читайте також:

Вчені відкрили ліки, що вбивають невразливі ракові клітини

В Україні створять національну базу ДНК

Марихуана змінює ДНК людини

Вчені знайшли зброю проти ВІЛ в організмі людини
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: