IBM представила восьмиядерний процесор

Частота нового чіпа не розкривається, але вона буде менше 4,7 гігагерца, на яких працювала попередня модель Power6.

IBM розповіла деякі подробиці про свій новий восьмиядерний процесор Power7, призначений для серверів і суперкомп'ютерів. Представив нову модель лінійки Power головний інженер з розробки нового процесора Рон Калла (Ron Kalla) на 21 конференції Hot Chips.

Частота нового чіпа не розкривається, але вона буде менше 4,7 гігагерца, на яких працювала попередня модель Power6. З дев'яностих років, коли виробники чіпів постійно підвищували частоту, ситуація сильно змінилася, пише The Wall Street Journal.

Висока частота роботи процесора призводить до більшого споживання енергії і нагріву. Сьогодні актуальніше збільшення числа обчислювальних ядер, і з новою моделлю IBM приєдналася до цієї тенденції.

Кожне з восьми ядер процесора Power 7 може виконувати чотири потоки обчислень одночасно. Споживання енергії нового чіпа, виготовленого за 45-нанометровой технологією, таке ж, як в Power6, повідомляє CNET News. Але продуктивність вище в два-три рази.

Інша ключова особливість - розміщення 32 мегабайт кеш-пам'яті L3 безпосередньо на кристалі. IBM вперше використовувала в процесорі пам'ять типа eDRAM (embedded dynamic RAM). Раніше використовувалася пам'ять SRAM (static RAM), яка знаходилася на окремій платі розширення. Стара пам'ять швидша, але за рахунок скорочення відстані до обчислювальних ядер компанії удалося добитися від eDRAM більшої продуктивності.

Кожне ядро адресує 64 кілобайти кеш-пам'яті L1 (по 32 кілобайти інструкцій і даних) і 256 кілобайт L2. У процесор вбудовано два двоканальні контроллери зовнішньої пам'яті DDR3. Вони забезпечують постійну пропускну спроможність 100 гігабайт в секунду.

Нові процесори працюватимуть в лінійці бізнес-серверів IBM на операційній системі Linux і AIX, версії Linux від IBM. Також підтримується IBM i - спадкоємець OS/400.

Сервери IBM на процесорах Power користуються великим успіхом, пише Сnet News. У 2005 році долі IBM, HP і Sun на ринку бізнес-серверів були приблизно рівні. Сьогодні доля IBM складає 37 відсотків - на 10 відсотків більше конкурентів.

Нові чіпи застосовуватимуться в лінійці серверів IBM Power Systems, в які встановлюється до 32 процесорів. Також випускатимуться варіанти з двома, чотирма і, можливо, шістьма ядрами, і з одним контролером зовнішньої пам'яті. Ці варіанти використовуватимуться в серверах з двома або чотирма процесорами.

В майбутньому компанія випустить мультипроцесорний модуль (MCM) з чотирма процесорами Power7 на одній платі.

Power7 підтримує різні режими енергозбереження. Частота кожного ядра може встановлюватися незалежно від інших. Ядра можуть відключатися і підключатися динамічно, також як і обчислювальні потоки. Також є режим Turbo, що дозволяє підняти частоту тактового генератора на 10 відсотків.

Нагадаємо, фахівці IBM намагаються подолати фізичні обмеження технології фотолітографії, яка сьогодні використовується для виробництва інтегральних мікросхем. Ідея використовувати для цього молекули ДНК була запропонована фахівцями IBM в лютому 2008 року.

Читайте також:

IBM експериментує з мікросхемами на молекулах ДНК

IBM створить суперкомп’ютер для участі в телевікторинах

Надшвидший процесор від IBM

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: