ICQ офіційно дозволила конкуруючим сервісам використовувати свій протокол

Відтепер меседжери, які неофіційно використовують сервери і протокол ICQ, не будуть стикатися з тривалими технічними збоями, які траплялися кілька разів на рік.

Mail.ru Group перестане час від часу "репресувати" сервіси миттєвих повідомлень, що конкурують з ICQ. У минулому, нагадаємо, багато меседжерів, які неофіційно використовують сервери і протокол ICQ, стикалися з тривалими технічними збоями, які траплялися кілька разів на рік, коли ICQ оновлювала протокол. Уникнути незручностей можна було, завантаживши нову версію сервісу ICQ. Проте дана практика поступово і так зійшла нанівець, оскільки користувачі почали все частіше вибирати не ICQ, а Facebook, Skype або Google Talk.

Тепер же офіційною основою співпраці з мессенджерами-конкурентами стане нова ліцензійна угода про використання протоколу ICQ, яка опублікована Mail.ru Group.

У заяві компанії з цього приводу сказано, що головні цілі ліцензування - створення безпечних і комфортних умов спілкування для користувачів, легалізація альтернативних ICQ-клієнтів, а також вибудовування ефективних комунікацій з розробниками open-source програм.

Для некомерційних продуктів робота з протоколом ICQ не пов'язана з якими-небудь обмеженнями, а все, що потрібно від їх авторів - дотримуватись правил використання протоколу, а саме не займатися масовим розсиланням небажаних повідомлень, не витягувати інформацію з каталогів і баз даних ICQ і не вводити будь-якими методами в оману користувачів.

Між тим, свого основного конкурента - багатопротокольний сервіс QIP, яким володіє компанія "Медіасвіт", що входить в холдинг РБК, ICQ відносить до числа "комерційних" меседжер.

Керівництво QIP поки не отримувало пропозицій від ICQ. За неофіційною інформацією, раніше компанії обговорювали вартість ліцензування протоколу ICQ, фігурувала сума понад 1 млн доларів на рік.

"Легалізація всіх існуючих на сьогоднішній день неофіційних ICQ-клієнтів - одне з найважливіших завдань для Mail.Ru Group на поточному етапі розвитку продукту. Анонсуючи нову ліцензійну угоду, ми хочемо ще раз офіційно підтвердити готовність до переговорів і пошуку прийнятних варіантів співпраці з іншими гравцями ринку .

Адже наша спільна мета - створення безпечних та зручних умов спілкування для користувачів. Зовсім недавно було офіційно анонсовано рішення про підтримку протоколу ICQ в Nimbuzz. Продукти, співпраця з якими ми сподіваємося оголосити найближчим часом - open-source програми Adium, Pidgin, R & Q", - сказав Олександр Гірський, глава ICQ в Росії.

За підрахунками самої Mail.ru Group, щомісячна ICQ у всьому світі за 2010 рік знизилася на 17,6 млн користувачів, на кінець 2010 року сервісом користувалися 33500 тисяч осіб. Щомісячна аудиторія ICQ в Росії за минулий рік також скоротилася на 1,6 млн осіб - до 16,4 млн користувачів.

Читайте також:

ICQ втратила мільйони користувачів

Чуже ICQ можна почитати за 30 гривень

Соцмережа "ВКонтакте" закрила вільну реєстрацію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: