Ідейні хакери завдали в 2011 році більше шкоди, ніж традиційні кіберзлочинці

Дата публікації
Перегляди
1881
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ідейні хакери завдали в 2011 році більше шкоди, ніж традиційні кіберзлочинці

Серед хакерів нова мода - працювати за ідею

Для мотивованих не фінансовим зиском зламників сайтів вигадано новий термін - хактивісти.

У 2011 році ідейно мотивовані хакери, або хактивісти, викрали у великих корпорацій більше даних, ніж кіберзлочинці. Про це кажуть дослідники, які вивчали показові інциденти у сфері інформаційної безпеки.

Щорічний аналіз витоку даних, який провела одна з найбільших у світі телекомунікаційних компаній Verizon, виявив різке зростання політично мотивованих атак.

Фахівці компанії кажуть, що в 2011 році відповідальність за 58% усіх викрадених даних несуть саме такі угруповання хакерів.

Захистися від хактивістів важко, оскільки передбачити їхні атаки значно складніше, йдеться в дослідженні.

У звіті Verizon зібрано дані про 855 електронних атак по всьому світу, внаслідок яких було викрадено 174 мільйони різноманітних документів.

"Хактивізм існує вже певний час, однак донедавна все зводилося переважно до псування сайтів, - каже Вейд Бейкер, директор з досліджень і розвідки у Verizon. – А в 2011-му йшлося більше про те, аби вкрасти в компанії шмат інформації".

На чолі ідейних атак стала хакерська команда Anonymous та її технічно підкуті підрозділи Antisec і LulzSec. Цим активістам вдалося провести багато успішних зломів, виводячи з ладу веб-сайти та викрадаючи величезні обсяги даних у приватних компаній і урядових відомств.

"Крадіжка даних стала механізмом політичного протесту", - каже пан Бейкер. І додає, що проти таких атак важко розробити якийсь особливий захист, оскільки в кожному конкретному випадку хактивісти використовують спеціально розроблені методи і тактику.

За його словами, напади хактивістів трапляються не так уже й часто, але якщо їм вдається пробити захист, то вони захоплюють величезні обсяги інформації.

На противагу цьому, близько 35% даних, поцуплених у великих компаній, потрапили минулого року в руки організованих кримінальних угруповань, які мають намір або продати отриману інформацію, або використати її для інших злочинів.

Пан Бейкер каже, що кіберзлочинці й надалі несуть величезну загрозу для великих компаній і постійно випробовують на міцність їхній інтернет-захист, дошукуючись слабких місць.

Хакери такого плану, каже експерт, використовують кожну можливість, аби отримати грошовий зиск від будь-яких знайдених ними лазівок чи вразливих місць. І хоча мало компаній припинили діяльність або зазнали довготривалих збитків через викрадення даних, пан Бейкер твердить, що їм усе ж потрібно докласти зусиль, аби гарантувати собі безпеку.

"Здатність виявити прогалину в захисті доволі низька по всіх напрямках", - додає експерт.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1881
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація