Ілон Маск вдало вживив чіп у мозок свині і планує почати випробування на людях, щоб лікувати хвороби
YouTube

Одна зі свинок живе з чіпом вже близько двох місяців.

Ілон Маск презентував свій нейротехнологічний стартап Neuralink, який був запущений ще 2016 року, і повідомив про вдале чіпування свиней. Імпланти під'єднують мозок до комп'ютера і дозволяють зчитувати з нього інформацію через безпровідний канал зв'язку. 

За онлайн-презентацією проєкту у ніч проти 29 серпня стежили близько 100 тисяч людей зі всього світу. 

Маск поділився результатами чіпування свиней. Так, імплант, розміром з монету, помістили на рівні з черепом під шкірою двом тваринам. Одна зі свиней вдало перенесла чіпування, електроди з її мозку вже вилучили. Інша, на прізвисько Гертруда, вже протягом двох місяців живе з чіпом у мозку і почувається добре. 

Вигляд нейроінтерфейсу Neuralink
скріншот з відео
Вигляд нейроінтерфейсу Neuralink

"Свині насправді досить схожі на людей. Якщо ми збираємося зрозуміти, що працюватиме для людей, то свині - хороший вибір", - пояснив Маск, відповідаючи на запитання, а також додав: "Якщо пристрій тривалий час може перебувати у свині, оскільки він протримався там два місяці, це хороший знак, що він надійний для людей ".

Neuralink також планує розпочати дослідження на людях цього року. Раннє застосування технології Neuralink буде спрямоване на лікування розладів головного мозку, як-от Паркінсона. Також Маск сказав, що це "вирішить важливі проблеми мозку та хребта за допомогою плавно імплантованого пристрою".

"У майбутньому ви зможете зберігати та повторювати спогади. Це все частіше звучить як епізод" Чорного дзеркала "... Зрештою, ви можете завантажити їх у нове тіло або тіло робота", - запевнив Маск. За його словами, пристрій Neuralink замінить шматок черепа, не завдаючи тривалого пошкодження мозку.

Також винахідник закликав приєднуватися до своєї команди. Нині в Neuralink працює близько 100 людей. Натомість Маск планує розширити штат до 10 тисяч працівників.

Також Маск презентував друге поколіня нейрохірургічного робота, який призначений для безпечного вживлення чіпа. Втім, поки незрозуміло, чи проводитиме він операції самостійно чи під контролем нейрохірурга, як повідомлялося раніше.

Щодо планових дат розробки нового нейроінтерфейс для людей наразі нічого невідомо, так само, як і не оголошується ціна. Однак Маск сподівається на майбутнє здешевлення вартості: "Думаю, спочатку він (пристрій - ред.) буде досить дорогим, однак ціна дуже швидко знизиться. Думаю, ми хотіли б, щоб вартість знизилася до кількох тисяч доларів, включаючи проведену в автоматичному режимі хірургічну операцію".

Нагадаємо, за словами Маска, нова розробка Neuralink має допомогти людям досягти більш високого рівня пізнання і дати шанс конкурувати зі штучним інтелектом. Також він заявив, що, пристрій допоможе лікувати депресію і залежності і дозволить людям чути звуки, які раніше виходили за межі їхнього діапазону.

 

Залиште свій коментар