Імунотерапія і стероїди поліпшують стан заражених Covid-19 дітей із симптомами рідкісного синдрому

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Більшість пацієнтів одужали протягом декількох днів після введення імуноглобуліну і стероїдної терапії.

Згідно з новими дослідженнями, лікування антитілами, очищеними від донорської крові, іммуноглобуліновою терапією і стероїдами відновило роботу серця у більшості дітей з мультисистемним запальним синдромом, пов'язаним з COVID-19.

Про це пише EurekAtert.

Лікарі всього світу недавно відзначили, що у невеликого числа дітей, які зазнають впливу COVID-19, виникає захворювання з ознаками, подібними з синдромом токсичного шоку і схожими на стан серця, відомого як хвороба Кавасакі, разом із запаленням серця. 

Дослідники у Франції і Швейцарії зібрали і проаналізували клінічні, біологічні, терапевтичні дані про дітей, які надійшли в педіатричне відділення інтенсивної терапії з 22 березня по 30 квітня 2020 року, з лихоманкою, кардіогенним шоком або гострою дисфункцією лівого шлуночка з запальним станом.

В цей аналіз було включено 35 дітей у віці від 2 до 16 років. З них 31 дитина (88,5%) дала позитивний результат на інфекцію SARS-CoV-2, і жоден з дітей не мав основного серцево-судинного захворювання. 

Всі пацієнти мали лихоманку і незвичайну летаргію тривалістю приблизно два дні, і у 83% пацієнтів були шлунково-кишкові симптоми. Дисфункція систоли лівого шлуночка була присутня у всіх пацієнтів в зв'язку з низьким артеріальним тиском систоли. 

Практично всім пацієнтам потрібна респіраторна допомога. Функція лівого шлуночка відновилася у більшості пацієнтів, виписаних з відділення інтенсивної терапії. Десять пацієнтів, які отримували ЕКМО (екстракорпоральна мембранна оксигенація - ред.) протягом 3-6 днів, були успішно відлучені від апарата.

Більшість пацієнтів отримували внутрішньовенне лікування імуноглобуліном, а 12 пацієнтів отримували внутрішньовенні стероїди. Троє дітей лікувалися антагоністом рецептора інтерлейкіну-1 через постійний важкий запальний стан. 23 пацієнта отримували терапевтичну дозу гепарину. 

"Більшість пацієнтів одужали протягом декількох днів після внутрішньовенного введення імуноглобуліну, при чому для третини використовувалася додаткова стероїдна терапія. Мабуть, лікування імуноглобуліном пов'язано з відновленням систолічної функції лівого шлуночка", - повідомили дослідники.

За словами вчених, мультисистемний запальний синдром у дітей (MIS-C) - це новий синдром, який, мабуть, тимчасово пов'язаний з попереднім впливом SARS-CoV-2. MIS-C має схожість з атиповою хворобою Кавасакі, але основні клінічні ознаки в значній мірі відрізняються.

Беручи до уваги, що початковий прояв може бути важким у деяких пацієнтів, які потребують механічної допомоги кровообігу і дихання, наразі спостерігається швидке відновлення з використанням імуноглобуліну і стероїдів.

Рання діагностика і ведення, мабуть, призводять до сприятливого результату у разі використання класичної терапії. Потрібне додаткове дослідження, щоб визначити повний спектр захворювання.

Нагадаємо, гострий запальний синдром, схожий за симптоматикою на рідкісну хворобу Кавасакі, вражає дітей у регіонах, охоплених пандемією коронавірусу. Вчені припускають його взаємозв'язок зі SARS-CoV-2. Кількість дітей із симптомами синдрому зросла у 30 разів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції