Індія загубила на орбіті Місяця свій супутник

Індія оголосила про дострокове завершення своєї першої програми з вивчення Місяця: зонд загубився. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Перша індійська програма з вивчення Місяця офіційно закрита. В суботу, 29 серпня, індійські фахівці повністю втратили зв'язок із зондом "Чандраян-1", який працював на орбіті Місяця.

Супутник був відправлений до космосу в жовтні 2008 року, і передбачалася, що він працюватиме впродовж двох років. Його запуск мав не тільки наукове, але і політичне значення, оскільки Індія прагне не відстати в своїх космічних дослідженнях від інших азіатських країн.

За час свого функціонування "Чандраян-1" передав на Землю зображення місячної поверхні та дані її хімічного аналізу. Апарат був обладнаний 11 приладами для дослідження місячної поверхні, до його "арсеналу" входили спектрометри, лазерні вимірники відстаней, камери, радар.

У липні в апарата відмовив головний сенсорний датчик, і вже тоді з'явилися побоювання, що місія може завершитися достроково.

Вартість місячної програми Індії становила 79 млн доларів. Попри невдале завершення, керівники програми стверджують, що "Чандраян-1" виконав більшу частину покладених на нього наукових завдань.

Читайте також:

Discovery пристикувався до МКС

Місячний камінь з "Аполона-11" виявився шматком деревини

Австралійський сайт приймає SMS для інопланетян

Південнокорейський супутник не вийшов на орбіту

ВідеоІндія загубила свій супутник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: