Індія загубила на орбіті Місяця свій супутник

Індія оголосила про дострокове завершення своєї першої програми з вивчення Місяця: зонд загубився. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Перша індійська програма з вивчення Місяця офіційно закрита. В суботу, 29 серпня, індійські фахівці повністю втратили зв'язок із зондом "Чандраян-1", який працював на орбіті Місяця.

Супутник був відправлений до космосу в жовтні 2008 року, і передбачалася, що він працюватиме впродовж двох років. Його запуск мав не тільки наукове, але і політичне значення, оскільки Індія прагне не відстати в своїх космічних дослідженнях від інших азіатських країн.

За час свого функціонування "Чандраян-1" передав на Землю зображення місячної поверхні та дані її хімічного аналізу. Апарат був обладнаний 11 приладами для дослідження місячної поверхні, до його "арсеналу" входили спектрометри, лазерні вимірники відстаней, камери, радар.

У липні в апарата відмовив головний сенсорний датчик, і вже тоді з'явилися побоювання, що місія може завершитися достроково.

Вартість місячної програми Індії становила 79 млн доларів. Попри невдале завершення, керівники програми стверджують, що "Чандраян-1" виконав більшу частину покладених на нього наукових завдань.

Читайте також:

Discovery пристикувався до МКС

Місячний камінь з "Аполона-11" виявився шматком деревини

Австралійський сайт приймає SMS для інопланетян

Південнокорейський супутник не вийшов на орбіту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: