Інкубатор хвороб: з'явилися нові докази небезпеки торгівлі дикими тваринами

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На шляху від "поля до тарілки" серед них з'являється величезна кількість вірусів.

Щури, що продаються на ринках та ресторанах Південно-Східної Азії, містять багато коронавірусів. Водночас кількість патогенів зростає на шляху тварин "з поля до тарілки". Припускається, що тварини підхоплюють віруси під час цього процесу.

Про нове дослідження пише ВВС.

Виявлені ученими штами відрізняються від COVID-19 і не вважаються небезпечними для здоров'я людини. Але вчені давно попереджають, що торгівля дикими тваринами може ставати інкубатором хвороб.

Змішування декількох коронавірусів та їхнє очевидне посилення на шляху до ресторанів свідчить про "максимальний ризик для кінцевих споживачів", - зазначила команда дослідників із США та В'єтнаму.

Вважається, що витоки нинішньої пандемії - у торгівлі дикими тваринами. Хвороба, ймовірно, з'явилася у кажанів і перескочила до людей через проміжний вид - поки що невідомо, який саме. 

Нове відкриття стосується щурів, але його можна екстраполювати й на інших диких тварин, приміром цивет та панголінів, яких також збирають, транспортують та утримують у великій кількості.

"Хоча це не небезпечні віруси, вони показують, як віруси можуть посилюватися в цих умовах", - сказала Сара Олсен із групи охорони природи, що базується в Нью-Йорку, яка вела дослідження разом з експертами у В'єтнамі.

Щури - поширена страва у В'єтнамі. Тварин ловлять на рисових полях і транспортують до ринків та ресторанів. Гризунів також вирощуються на фермах разом з іншими тваринами, як-от дикобрази.

Шість відомих коронавірусів були виявлені у зразках, взятих у 70 місцях у В'єтнамі у 2013 та 2014 роках. Висока частка позитивних зразків виявлена ​​у польових щурів, призначених для споживання людиною. Частка позитивних результатів на вірусу значно зростає у ланцюгу поставок:

  • Ферми - 6%
  • Трейдери - 21%
  • Великі ринки - 32%
  • Ресторани - 56%

Водночас коефіцієнти виявлення вірусів в популяціях гризунів у їхньому "природному середовищі існування" ближчий до 0-2%, зазначають дослідники.

Дослідження проводилось з експертами з охорони здоров'я у В'єтнамі, які розглядають питання заборони торгівлі та споживання диких тварин.

Експерти з охорони природи кажуть, що пандемія коронавірусу є переломним моментом для стримування світової торгівлі дикими тваринами.

Нагадаємо, вчені переконані, що на світ невдовзі чекають нові смертоносні пандемії після коронавірусу, якщо людство глобально не змінить ставлення до дикої природи. У диких тварин завжди були віруси, але глобальна торгівля представниками дикої природи вартістю в мільярди доларів, вирубка лісів і урбанізація наближають людей до тварин та дають їхнім вірусам заразити нас. Близько 70 відсотків нових інфекційних захворювань у людей мають тваринне походження, і майже 1,7 мільйона нерозкритих вірусів можуть існувати в дикій природі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції