iPhone і iPad викрили у шпигуванні за своїми власниками

"Шпигунська функція" дозволяє кому завгодно встановити, де власник пристрою Apple був у визначений день і годину.

Мобільні пристрої Apple - iPad і iPhone - фіксують координати користувача в кожен конкретний момент часу, не повідомляючи йому про це.

Таке відкриття зробили британські експерти Піт Уорден і Аласдер Аллан.

Як відзначають дослідники, не заявлена ​​офіційно функція вперше з'явилася в операційній системі iOS 4, випущеній в червні 2010 року.

За їхніми словами, за допомогою спеціального програмного забезпечення ці відомості можна використовувати для відображення на карті місцезнаходження апарату і його користувача.

Зібрані відомості також копіюються на комп'ютери щоразу при резервному збереженні або синхронізації даних iPhone або iPad.

З цього випливає, що кожен, хто дістав доступ до телефону або стаціонарного комп'ютера користувача, може ознайомитися з інформацією про його пересування.

Поки що дані про переміщення телефону, судячи з усього, залишаються на пристрої та комп'ютері, з яким він синхронізується, і не передаються зовні. Інформація при цьому збирається безперервно і зберігається назавжди - якщо людина купила після iPhone 3G нову версію смартфона, iPhone 4, на неї будуть скопійовані дані про його колишні переміщення.

Уорден і Аллан навіть створили програму (поки у версії для комп'ютерів Mac), яка дозволяє візуалізувати зібрані пристроєм дані про місцезнаходження.

Теоретично "шпигунська функція" дозволяє кому завгодно - ревнивій дружині, приватному детективу або правоохоронцю - встановити, де власник пристрою Apple був у визначений день і годину.

Дослідники також припускають, що ця функція - задум для реалізації в майбутніх версіях iOS нових функцій. Можливо, Apple замислюється про те, щоб пропонувати користувачам мобільну рекламу, яка варіюється в залежності від їхнього місця розташування.

Читайте також:

Apple розробляє "розумний" телевізор на зразок iPad

iPhone може замінити звичайні фотоапарати

Apple представила нове покоління ноутбуків MacBook Pro

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: