iPhone запустили в космос: він надіслав унікальне відео з орбіти

У США група ентузіастів за допомогою метеозонду відправила на орбіту відеокамеру та iPhone 3Gs. Пристрої успішно повернулися на землю.

Смартфон iPhone 3Gs запустили в космос, причому зробило це не NASA, а група ентузіастів на чолі з мешканцем американського містечка Нью-Бург Люком Гейсбюлером та його 7-річним сином.

Запуск був здійснений з допомогою метеозонду. iPhone досяг висоти майже 35 км, після чого цілий та неушкоджений приземлився на парашуті з унікальними фотографіями та відеозаписом своєї подорожі.

Почалася ця історія з ідеї Гейсбюлера відправити у небо HD-відеокамеру, щоб отримати унікальні кадри глибин космосу і Землі. iPhone же був потрібний для того, щоб визначити місце приземлення камери.

Камеру потрібно було встановити у захисний контейнер та прикріпити до метеозонду, який виконував роль "ракети-носія" і мав пролетіти майже 35 кілометрів, перш ніж він лопне від слабкого атмосферного тиску.

Контейнер з камерою та iPhone комплектувався також невеликим парашутом, який мав забезпечити плавний і безпечний спуск пристроїв назад на землю.

Розрахунки і попередня підготовка тривали вісім місяців. iPhone разом з камерою не раз "літав" з дахів, щоб випробувати виключно важливий для місії маленький парашут. Старт був призначений у Нью-Бурзі (штат Нью-Йорк).

iPhone 3Gs злітав у космос_8
Люк Гейсбюлер та його 7-річний син
Приготування перед запуском зайняли тривалий час. Потрібно було переконатися, що телефон і камера тримаються в захисному корпусі максимально міцно і уникнуть екстреного катапультування в стратосфері. Як тільки всі елементи конструкції були перевірені, кулю з двома пристроями відпустили в небо.

Через лічені секунди куля та її дорогоцінний вантаж досягли швидкості в 7,6 метрів на секунду. І майже одразу вони потрапили під сильний вітер. Завдяки продуманій конструкції вантаж залишився на місці, хоч і сильно розгойдувався.

Через 2 хвилини "мандрівники" зникли в хмарах на майже кілометровій висоті. Через 10 хвилин камера почала знімати унікальні кадри.

12 хвилин після старту - і метеозонд подолав межу в шість кілометрів. Швидкість впала до 5,2 метрів на секунду, у цей час на відеозаписі чутні шуми від електроніки. Швидше за все, iPhone намагався зв'язатися по GPS із супутниками, але безуспішно.

Після 15 кілометрів вітер досяг швидкості в 100 км/год, змушуючи вантаж неабияк крутитися. Ще через 15 з половиною кілометрів куля лопнула, досягнувши свого максимального діаметра в 5 з половиною метрів.

Як і було розраховано, вантаж з відеокамерою та iPhone на розкритому парашуті почав падати вниз зі швидкістю суперкара на гоночному треку - до 240 км/год.

Після виходу з хмар смартфону вдалося зв'язатися із супутником і вперше за весь політ повідомити Люку про своє місцезнаходження. Як виявилося, мінливий вітер відніс всю конструкцію на північ від місця запуску всього на 48 кілометрів.

Камера розрядилася, не дотягнувши всього дві хвилини до цілком м'якої посадки. Вантаж благополучно приземлився на дерево, звідки його і зняв Люк зі своїми помічниками.

Зараз автор винаходу працює над монтажем повноцінного відео. Він виклав в Мережу невеликий відеоролик, на якому можна побачити деякі моменти приготування до запуску, і, звичайно, чарівливі кадри з космосу.

Відеоролик польоту вже показали багато американські телеканалів, які назвали Люка більш ніж зразковим прикладом ідеального батька для своїх дітей.

Читайте також:

Канадці створили літак, який в польоті махає крилами (відео)

Volkswagen представив машину з автопілотом, що керується через iPhone

Приватний космічний корабель здійснив свій перший самостійний політ

Астроном спіймав з планети-близнюка Землі загадкові сигнали

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: