Ірландці розповіли про тисячорічний досвід проведення операцій на черепі

Ірландці проводили успішні операції на черепі більше тисячі років тому.

Успішні операції на черепі проводилися в Ірландії більше тисячі років тому, повідомляє The Irish Times. Ці відомості були отримані під час розкопок на місці середньовічної церкви на березі річки Ерн біля міста Балліханна в графстві Донегол (Республіка Ірландія).

Церква з кладовищем, що зберігають останки більш ніж 1300 місцевих жителів, була виявлена при будівництві мосту. Радіовуглецевий аналіз кісткових останків показав, що найдавніші поховання датуються VII-IX століттями нашої ери.

Однією з найбільш цікавих знахідок, на думку дослідників, є останки молодої жінки, яка жила в VIII столітті нашої ери. На її черепі були виявлені сліди хірургічного втручання. За словами археолога Майкла МакДонаха, ознаки формування кісткової мозолі в місці пошкодження черепа свідчать про те, що пацієнтка вижила після операції.

Дослідження останків, проведене міжнародною групою вчених, також виявило захворювання суглобів і туберкульоз. Вчені не виключили випадків злоякісних пухлин у похованих у Балліханне людей.

Крім того, археологи виявили останки двох людей, які страждали множинними кістково-хрящовими екзостоз - спадковим захворюванням, що характеризується утворенням болячок в області кінцівок довгих трубчастих кісток, що супроводжується порушенням їх росту і деформацією.
 

Читайте також:

Австралійські медики винайшли дієту щастя

Японці побудують в космосі сонячну електростанцію

Немовлята вивчають рідну мову ще в утробі

Атлантиду майя знайшли на дні озера в Гватемалі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: