Ірландці запропонували біотехнології задля очистки чорнобильських земель

Природне очищення ґрунту від цезію і стронцію триватиме кілька століть, а нові технології дозволяють зробити це значно швидше.

Ірландська компанія Greenfield Project Management запропонувала уряду Білорусі очистити землі, що постраждали внаслідок Чорнобильської аварії, вирощуючи і продаючи матеріал для біопалива.

Компанія має намір висадити на зараженій території традиційні сільськогосподарські культури, наприклад буряк, щоб він увібрав у себе ізотопи стронцію і цезію, а отриманий урожай продати в Европу на біопаливо, пише The New Scientist.

Дана технологія дозволить повернути покинуті землі в сівозміну вже за 20-40 років, а не чекати декілька століть, поки завершиться природний процес розпаду радіоактивних речовин.

У Євросоюзі біопаливо є затребуваним продуктом: до 2020 року країнам Европи буде потрібно близько 25 мільярдів літрів біоетанолу, відзначає видання. Вже наступного року ірландська компанія планує розпочати будівництво першого заводу. Всього планується побудувати десять подібних заводів.

Представники Greenfield Project Management стверджують, що в кінцевому продукті перегонки - етанолі - важких металів не буде. Всі вони залишаться в побічному продукті, який потім спалять і утилізують подібно до будь-яких інших радіоактивних відходів.

Проте експерти МАГАТЕ, вважають, що ані Ірландія, ані Білорусь не володіють необхідними технологіями переробки ядерних відходів.

Нагадаємо, в квітні цього року українські урядовці пропонували зробити 30-кілометрову "зону відчуження" навколо ЧАЕС загальнодоступною, аби проводити там екскурсії та подорожі.

Читайте також:

МНС влаштовуватиме у Чорнобилі "сафарі"

Термін безпечної експлуатації саркофагу на ЧАЕС добігає кінця

Західні вчені знайшли в Чорнобилі радіоактивних комах-потвор

Чорнобиль стане екологічно безпечним за 55 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: