Іспанські лікарі показали журналістам пацієнта, якому пересадили обличчя

Іспанець, якому пересадили дві третини обличчя, в тому числі м'язову тканину і кровоносні судини, з'явився на публіці.

Іспанець Рафаель, який став другою людиною в Іспанії і дев'ятим у світі, якому частково пересадили обличчя, включаючи шкіру, м'язи і кровоносні судини, вийшов продемонструвати світу роботу лікарів.

Йому як і раніше складно розмовляти. За словами лікарів, на повне відновлення мовних функцій може піти три місяці. При цьому до нового обличчя Рафаеля поступово повернулася чутливість: він відчуває тепло, холод і може голитися.

На прес-конференції, яка пройшла в Севільї, володар нового обличчя розповів, що є шанувальником футбольної команди "Реал Бетіс" і з нетерпінням чекає, коли зможе з'явитися на стадіоні і повболівати за футболістів. Він також переконливо попросив журналістів поменше втручатись в його приватне життя.

Нагадаємо, що 30-годинна операція проходила 26 і 27 січня 2010 року в Севільському госпіталі Вірген дель Росіо і включала в себе поетапне вилучення донорських тканин та їх пересадку пацієнтові. В операції брали участь близько 100 людей.

Після операції Рафаель провів п'ять тижнів у відділенні інтенсивної терапії. 15 березня його перевели до звичайної палати.

Пацієнт іспанських трансплантологів страждав нейрофіброматозом першого типу. Це спадкове захворювання пов'язане з розвитком пухлин периферичних нервів - нейрофібром, і часто призводить до спотворення зовнішності.

Перша часткова пересадка обличчя в Іспанії відбувся в серпні 2009 року в лікарні Ла Фе у Валенсії, коли 43-річний чоловік отримав лицьову тканину 35-річного донора, який загинув в автокатастрофі.

А минулого місяця у Барселоні успішно пройшла перша у світі операція з пересадки цілого обличчя. Пацієнт отримав нові зуби, шкіру, м'язи, губи, ніс, піднебіння, вилиці і обидві щелепи. Трансплантологам з госпіталю Валь д'Еброн вдалося не просто залатати постраждалі органи і тканини, а повернути людині її власну зовнішність.

Читайте також:

Лікарі вперше у світі пересадили людині ціле обличчя

Лікарі пересадили французу , що обгорів на пожежі, нові руки та обличчя

Американка показала громадськості своє пересаджене обличчя

ВідеоПацієнт з пересадженим обличчям показався публіці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: