Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Історичний політ для ОАЕ: як усе відбувалося та що шукатиме на Марсі зонд "Надія"

Історичний політ для ОАЕ: як усе відбувалося та що шукатиме на Марсі зонд "Надія"

Червону планету "Надія" вивчатиме з орбіти. Зосередиться на атмосфері, кліматі, погоді.

Підкорити Марс: Об'єднані Арабські Емірати відправили на планету свій перший в історії зонд. Марсохід "Надія", завважки в майже півтори тонни, до Червоної планети долетить за сім місяців.

Майже в цей самий час туди мають дістатися й американський та китайський зонди, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

Свій шлях "Надія" - перший зонд на Марс, який створили в Об'єднаних Арабських Еміратах, розпочала з японського космодрому, на японській ракеті. Через погану погоду старт відкладали двічі, та цього разу умови для запуску були ідеальними.

"Надія" має здолати 500 мільйонів кілометрів космічного простору. А це означає, що до Марсу зонд дістанеться не раніше лютого. Розробляли його арабські інженери шість із половиною років. Це перший їхній такий досвід, а тому за вчителів залучили фахівців зі Сполучених Штатів.

"Я дуже схвильована та щаслива. Рада, що все розпочалось успішно. Бракне слів, аби описати відчуття. Це немов отримання Нобелівської премії", - поділилася учасниця проєкту Хесса Алі.

Червону планету "Надія" вивчатиме з орбіти. Зосередиться на атмосфері, кліматі, погоді. Зокрема, досліджуватиме циркуляцію повітряних потоків у різні години та сезони, та спробує дослідити, чому планета втратила воду.

"Гордий, щасливий, виснажений, наляканий. Маю на увазі, запуск - це ж лише 30 відсотків від проекту. Попереду ще ціла подорож до Марса, а потім виведення апарата на орбіту, а це дуже критичний етап проекту", - зазначив директор проєкту Омран Шарaф.

Місії на Марс саме на останніх етапах і справді часто завершуються провалом. Та попри це, вчені ніколи не здаються, а уряди продовжують виділяти шалені гроші на космічні амбіції. Й Емірати точно не будуть економити, бо саме завдяки космічним програмам хочуть розширити вплив й зменшити залежність своєї економіки від нафтового ринку.

За часом запуску марсоходу ім вже вдалося навіть випередити Сполучені Штати, але технологічно Америка залишається потужнішою. Свій новий космічний апарат "Наполегливість" вартістю у три мільярди доларів НАСА запустить не раніше 30 липня й вже на початку наступного року він почне збирати зразки гірських порід та ґрунту, аби з’ясувати, чи було життя на Марсі.

"Ми обстрілюватимемо з лазера скелі та ґрунти на Марсі, будемо дивитися на випромінювання плазми, аби сказати, які елементи там є. А ще буде інфрачервоний та раман-спектрометри, які дозволять вивчати мінерали. Буде навіть мікрофон, тож ми почуємо звуки на Марсі", - розповіла учасниця наукової програми НАСА Бетані Ельман.

Якщо пощастить із погодою, то вже за кілька днів свій марсохід із філософською назвою "Питання до небес" запустить Китай. Піднебесна, порівняно з американцями чи європейцями, у цій царині ще новачок. Їхній марсохід спробує проникнути в марсіанські ґрунти на глибину до ста метрів і дослідити геологічну будову. Китайський космічний апарат на червоній планеті спробує дати відповідь на запитання - чи придатний Марс для колонізації.

Відео Історичний політ для ОАЕ: що шукатиме на Марсі зонд "Надія"

Об'єднані Арабські Емірати відправили на планету свій перший в історії зонд і зробили це з японського космодрому. Марсохід "Надія ", завважки в майже півтори тонни, до Червоної планети долетить за сім місяців. Майже в цей самий час туди мають дістатися й американський та китайський зонди. Що шукатиме на Марсі міжнародний космічний батальйон - у сюжеті.

Історичний політ для ОАЕ: що шукатиме на Марсі зонд "Надія"

Залиште свій коментар

Вибір редакції