Італійські вчені воскресять гігантського доісторичного бика

В Італії збираються за допомогою сучасних технологій повернути до життя праісторичного тура - величезного дикого бика, що за темпераментом нагадує носорога.

Італійські вчені заявили про намір за допомогою сучасних технологій повернути до життя праісторичних турів – предків сучасних корів і биків, які вимерли близько 400 років тому.

Ці величезні тварини колись населяли ліси Європи, але останній відомий історії тур помер в 1627 році у Польщі. Тепер група ентузіастів збирається у буквальному розумінні "воскресити" тварину за допомогою генетичних технологій і селекції.

В разі їхнього успіху людство зможе переконатися у монументальності тварини, чия вага досягала 5 тонн, а висота становила до 180 см в загривку, і яку так часто зображали наші предки на наскальних малюнках.

Зараз вчені схрещують породи Bos primigenius і Maremma, яких вважаються найбільш близькими до зниклих турів. Через механізм "зворотного виведення" науковці намагаються повернутися до прародителя обох порід.

Водночас фахівці створили карту генома туру - це означає, що їм на 100% відомо, яку саме тварину вони мають отримати в результаті своїх експериментів.

"Ми проаналізували ДНК тура, взяте з кісткової тканини тварини, і склали карту, яка допоможе нам відбирати тварин, максимально близьких до тура, і дійти до потрібного результату", - заявив лідер команди учених Донато Матассіно.

Досліди італійців вже піднімають низку гострих питань – наприклад, що робити у разі їх успіху з величезними дикими биками, які за темпераментом нагадують носорога.

"Будь-яка дика тварина в неволі - це потенційна небезпека при зустрічі з людиною. Вберегтися від агресивного тура в лісі сучасній людині буде украй складно, а сам факт існування подібних тварин на волі буде потенційно надзвичайно небезпечним", - зазначив доктор Клер Барбер з організації захисту рідкісних і зникаючих тварин.

Читайте також:

Померло Лохнеське чудовисько

Легенда про гігантського птаха-людожера виявилася правдою

У Непалі дикий слон убив 11 людей

Вперше виявлено отруйного динозавра

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: