Італійці знайшли доісторичну будівлю з інструкцією по збірці

В італійському містечку Потенца, археологи розкопали доісторичний храм з закодованими символами, які показують план зведення будівлі.

Останки стародавнього храму. Фото авторів дослідження
Останки стародавнього храму. Фото авторів дослідження
Вчені археологічної школи університету Базілікати Массімо Осанна і його колеги поблизу міста Потенца розкопали будівлю в грецькому стилі, схожу на храм.

Археологи здивувалися ще більше, коли виявили на деяких складових, що датуються VI століттям до нашої ери, інструкції по збірці.

Окремі частини розкішного будинку були поцятковані закодованими символами, що показують, як шматки стикуються один з одним. "Ми вже знайшли близько сотні таких фрагментів, всі вони є складовими даху", - розповідає Массімо, демонструючи уламки кіматія і фриза.

Деякі написи також свідчили, що будинок було збудовано грецькими ремісниками, які прийшли зі спартанської колонії Таранто в Апулії.

Відомо, що починаючи з VIII століття до нашої ери деякі греки селилися на південному узбережжі Італії та на Сицилії. Люди, що проживали поблизу Потенци, змішувалися з ними і переймали їх традиції.

"Причиною, за якою такий храм "зроби сам" з'явився тут, могло бути прагнення відтворити класичний грецький стиль", - говорить Осанна.

Цікаво й те, що в сусідньому місті археологи знайшли схожий будинок (з такими ж декоративними елементами). Ймовірно, стародавні будівельники зводили його по тому самому шаблону.

Досить велика будова вінчала похилий дах з красивою черепицею і фігурними водостоками. Будівлю також прикрашав теракотовий фриз, на якому був зображений повторюваний візерунок зі сцен битви грецьких воїнів.

Читайте також:

У Єгипті знайшли 383 стародавні монети двохтисячолітньої давнини

Із Софії Київської зникли останки Ярослава Мудрого

У Єгипті знайшли відразу 14 гробниць, які датуються III століттям до н.е.

Знайдено скелет вампірки з вовчими зубами і цеглиною в роті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: