Іспанці винайшли біобетон для вертикальних садів на стінах

Іспанці винайшли біобетон для вертикальних садів на стінах

Вертикальні сади можна вирощувати без складних систем та шкоди будівлям / Фото: missbumbumbrasil.com.br

Біологічний бетон дозволить легко перетворювати стіни будівель на сади і стати простою альтернативою складним системам гідропоніки.

Будівлі, повиті плющем та іншими рослинами, виглядають дуже красиво. Але рослини проникають своїм корінням в будь-які тріщини на стінах і поступово руйнують цегельну кладку.

Сучасні вертикальні сади виглядають не менш ефектно, але вони засновані на складній системі гідропоніки і потребують постійного догляду.

Учені з Політехнічного університету Каталонії (Universitat Politècnica de Catalunya) придумали просте альтернативне рішення.

Антоніо Агуадо (Antonio Aguado) і його колеги розробили "біологічний бетон", який є одночасно будівельним матеріалом і субстратом для вертикального саду.

Для цього дослідники замінили в'яжучу речовина портландцемент, яке входить до складу будівельної суміші, на фосфат магнію. Він не тільки чудово виконує скріплюючу функцію, але і підкислює середу, роблячи її придатною для росту водоростей, грибів і мохів, лишайників.

Для організації вертикального саду будинку розробники пропонують покривати їх тришаровими панелями.

Перший шар водонепроникний, він ізолює стіни і захищає споруди від руйнування. Середній шар навпаки утримує вологу, яка використовується рослинами. Зовнішній шар пропускає воду всередину, але не випускає назад. Таким чином, сад самостійно забезпечує себе водою.

Як повідомляється в прес-релізі, протягом року після установки такі панелі обростають мохами та іншими найпростішими рослинами.

Пориста структура і шорсткувата поверхня біобетону сприяє їх швидкому поширенню. З часом "населення" стіни буде розвиватися, що призведе до періодичної зміни кольорів і візерунків.

Панелі з біологічного бетону несуть в основному декоративну функцію. За їх допомогою можна прикрашати фасади будівель справжніми "живими" картинами.

Крім того, вчені вважають, що їх винахід може виступати в якості ізоляційного і терморегулюючого матеріалу, а також допоможе скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу.

Повʼязані теми:

Наступна публікація