Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ізраїльські археологи знайшли церковний комплекс шостого століття біля місця Преображення Ісуса

Ізраїльські археологи знайшли церковний комплекс шостого століття біля місця Преображення Ісуса

До складу комплексу входить великий внутрішній двір, передпокої і центральний зал.

Залишки церковного комплексу шостого століття - можливо, монастиря - були виявлені під час розкопок ізраїльського Управління старовини в галілейському місті Кфар-Кама, біля гори Фавор.

Про це пише Times Of Israel.

Місце, що примикає до гори Фавор, є священним для християн, які з початку візантійської епохи визначили цей район як місце Новозавітної розповіді про Преображення Ісуса. Гора Фавор відзначається в книгах Марка, Матвія і Луки як місце, де Ісус узяв своїх учнів Петра, Якова та Івана, коли вони побачили, як обличчя і одяг їхнього вчителя світяться сліпуче яскравим світлом. 

Фахівці вважають, що церковний комплекс, ймовірно, був монастирем, який був побудований на околиці стародавнього села.

Наше дослідження намагається знайти зв'язок між поселеннями. Якщо Кфар-Кама в давнину був важливим містом, який зв'язок з селами навколо нього? Який зв'язок міста з монахами?
археолог Мордехай Авіам з Інституту галілейської археології Кінерет

Під час огляду території напередодні будівництва нової ігрового майданчика, ізраїльські фахівці виявили обриси сильно пошкодженої церкви розміром 12 × 36 метрів.

Після подальшого розслідування археологи на чолі з Нуріт Фейг виявили, що в церкві було три апсиди - приблизно в половині церков цього району. До складу комплексу входить великий внутрішній двір, фойє нартекса або передпокої і центральний зал.

Відповідно до прес-релізу МАА, на майданчику є додаткові, ще не розкопані приміщення, які були виявлені під час радіолокаційної розвідки. Також археологи розкопали шматочки барвистої мозаїки на підлозі, яка зображує геометричні фігури, а також сині, чорні та червоні квіткові візерунки.

Дослідивши знайдену кераміку, вчені виявили, що ця церква була побудована у шостому столітті і занедбана в сьомому столітті. За словами фахівців, будівельний бум церков в Галілеї був в шостому столітті, але є кілька більш ранніх прикладів, таких як каплиця з Назарета, що датується четвертим століттям, і кілька інших, які стосуються кінцю четвертого і початку п’ятого століття.

Нагадаємо, у стародавній Греції, за кілька сотень років до нашої ери і задовго до винаходу інвалідних візків, святилища могли бути спеціально спроектовані з урахуванням інвалідності, тож тут будували пандуси. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції