Ізраїльські вчені навчили комп'ютер автоматично визначати сарказм

Вчені ізраїльського унверситету розробили механізм, який автоматично визначає сарказм у тексті.

Група вчених з Єврейського університету в Єрусалимі розробила механізм автоматичного визначення сарказму.

Відкриття буде представлено на Міжнародної конференції блогів і соціальних медіа (ICWSM), яка стартує 23 травня в Вашингтоні.

Метод, випробуваний на 66 тисячах коментарів до 120 товарів у інтернет-магазині Amazon, правильно визначив сарказм в 77% випадків. Найбільша кількість саркастичних коментарів була залишена до таких товарів, як шумозаглушуючі навушники, книга "Код да Вінчі" Дена Брауна і читалка електронних книг Amazon Kindle.

Використовуючи невелику кількість попередньо відібраних саркастичних онлайн-коментарів, вчені змогли "навчити" програму автоматично визначати сарказм. Згодом ПЗ самостійно розподіляло коментарі в різні групи в залежності від типу використовувалися прийомів.

Дослідники також проаналізували причини появи сарказму в коментарях користувачів. Вони прийшли до висновку, що саркастичні коментарі найчастіше залишають до популярних пристроїв, простих товарів, які не справляються із поставленим завданням (наприклад, шумозаглушуючі навушникам, які не заглушують шум) і дорогих товарів.

Зазначимо, сарказм є одним з найбільш популярних прийомів, що використовуються користувачами Мережі при коментуванні подій, явищ або предметів. Поширеність сарказму навіть привела до появи спеціального смайлика, який його виражає.

Читайте також:

Російські вчені впритул наблизились до створення літаючих тарілок

Вченим вдалося штучно відновити нервові клітини

На світ з'явився перший клонований бойовий бик

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: